Cestovní pojištění - Europojištění

Cestovní pojištění - Europojištění

Představujeme výhody europojištění

Pojišťovny na našem trhu nabízejí dva specifické druhy cestovního pojištění – jedno je plnohodnotným komerčním pojištěním a druhé vlastně spíše připojištěním. Přitom se neliší v míře ochrany klienta, ale pouze cenou a určitými konkrétními postupy v případě vzniku pojistné události. Pojďme se podívat, jak se od sebe tato cestovní pojištění liší.

Jak to funguje standardně

Nejdůležitější součástí běžného cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh. Když se něco stane a vy si poležíte v nemocnici, potřebujete ošetření, operaci, nebo cokoliv jiného, pojišťovna to za vás zaplatí. To je důležité, ba dokonce nezbytné, protože jakákoliv lékařská péče je velmi nákladná a z vlastní kapsy ji platit nechcete, to nám můžete věřit. Ostatně to dokazují i limity plnění, které jsou u léčebných výloh v řádech milionů korun.

Odlišnosti europojištění

Možná víte, že Evropský průkaz zdravotního pojištění (tvrdá modrá kartička ve vaší peněžence) vám dává právo na využití zdravotní péče i ve státech Evropského hospodářského prostoru a několika dalších (vlastně v mnoha dalších, jde o konkrétní státy, které mají uzavřeny smlouvy o poskytování veřejné zdravotní péče s ČR, nebo které tuto péči poskytují na základě jiných dohod).

Jenže, sama o sobě je tato péče nedostatečná – vztahuje se na ni mnohdy spoluúčast a zdravotní pojištění vám nenabízí asistenční služby, ani možnost připojištění, z nichž je alespoň pojištění odpovědnosti takřka nepostradatelné.

Jenže stále tu je přes 30 států, často turisticky oblíbených (za oblíbené letní destinace jmenujme Turecko, Itálii, nebo Chorvatsko), kde je škoda nevyužít bezplatnou lékařskou péči veřejného zdravotnictví.

Europojištění je spojením veřejného zdravotního pojištění a komerčního pojištění, kdy největší tíhu léčebných výloh nechává na zdravotním pojištění a jako připojištění pokrývá tyto případy:

  •  Spoluúčast
  •  Další události, které jsou běžnou součástí cestovního pojištění, jako je repatriace, veškeré zdravotnické transporty, navrácení ostatků do vlasti a podobně
  •  Asistenční služby
  •  Europojištění dovoluje i sjednání připojištění: Úrazového, zavazadel a odpovědnosti

Existují nevýhody? Při pojistné události (z pojištění léčebných výloh) budete muset jednat i se svou zdravotní pojišťovnou a to je vlastně vše. Takže opravdu nic děsivého. Hlavní výhodou je samozřejmě cena, která je oproti obdobnému plnohodnotnému cestovnímu pojištění výrazně nižší.

TIP: Europojištění můžete sjednat i na našem webu. Nabízí jej Pojišťovna Slavia a v naší nabídce jej naleznete pod názvem NA ROK. Je extra výhodné pro turistické nebo pracovní cesty po Evropě na delší dobu.

Spočítat cestovní pojištění

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku