Jedete na lyže? Nezapomeňte na cestovní pojištění

Jedete na lyže? Nezapomeňte na cestovní pojištění

Jedete na lyže? Nezapomeňte na cestovní pojištění

Jarní prázdniny jsou v plném proudu a mnoho lidí míří na hory do zahraničí. Pokud patříte mezi ně, nezapomeňte na cestovní pojištění. Zvláště při lyžování je riziko zranění velké a náklady na lékařskou péči v zahraničí obrovské. Přitom cestovní pojištění vás vyjde na pár desítek korun denně a jeho sjednání prostřednictvím online srovnávače je rychlé a pohodlné. Během dvou minut můžete mít pojistku s okamžitou platností.

Spočítat cestovní pojištění

Pokud se v zahraničí dostanete do zdravotních potíží, měli byste mít u sebe Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ten vám v evropských zemích zajistí potřebnou lékařskou pomoc z veřejného zdravotního systému v rozsahu odpovídajícím poměrům v dané zemi. Bohužel další výdaje ve formě různých poplatků, spoluúčasti či léků si již musíte hradit sami. Alespoň základní varianta cestovního pojištění je proto nutností.

Pokud si do online srovnávače zadáte konkrétní parametry a provedete výpočet, dostanete nabídku mnoha variant a cen cestovního pojištění. Vybírejte produkty, u kterých limity pojistného plnění pro cesty po Evropě nejsou nižší než 1,5 milionu, pro svět 3 miliony korun. Limit pro ošetření zubů by neměl být nižší než 8 tisíc korun. V rámci pojištění by mělo být zahrnuto úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám, případně pojištění ztráty zavazadel a asistenční služba.

Kolik stojí ošetření v zahraničí?

Konkrétní čísla ukazují, že lékařská péče v zahraničí není levnou záležitostí:

  •  ošetření zlomené nohy v Rakousku – zhruba 70 tisíc korun
  •  zásah horské služby v Rakousku – až 170 tisíc korun
  •  den v nemocnici (Rakousko, Francie, Itálie) – 15 až 20 tisíc korun
  •  transport helikoptérou v Alpách – 30 až 130 tisíc korun (dle vzdálenosti)
  •  vykloubení ramene při lyžování v Itálii a následné ambulantní ošetření – 50 tisíc korun
  •  srdeční záchvat ve Francii, 7 dní na jednotce intenzivní péče, hospitalizace další 3 dny, repatriace – 570 tisíc korun.

Na kolik vyjde rozumná pojistná ochrana?

Online kalkulačka umožňuje sjednat cenově výhodné pojištění i na poslední chvíli, během pár minut a s okamžitou platností. Celou rodinu je možné kvalitně pojistit již od 549 korun na týden, přičemž je zahrnuto pojištění léčebných výloh do limitu 2,5 milionu, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti s limitem 1 milion korun a asistenční služby. Jednotlivec například za cestovní pojištění pro lyžařský zájezd do Rakouska zaplatí 31 korun na jeden den, popřípadě 46 korun za celý víkend.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku