Cestovní pojištění je možné sjednat i pár minut před odjezdem

Cestovní pojištění je možné sjednat i pár minut před odjezdem

Cestovní pojištění je možné sjednat i pár minut před odjezdem

Jarní měsíce jsou obdobím, kdy cestovní kanceláře přichází s nabídku levných zájezdů a letenek. Ačkoliv počasí není v tomto období ideální, mnoho lidí nabídky využije právě pro nízké ceny a minimum turistů ve vybraných lokalitách. Na posledních chvíli si snadno vyřídíte i cestovní pojištění.

Cestovní pojištění by mělo být samozřejmostí před každou cestou do zahraničí, např. i na cestu na MS v ledním hokeji v Bělorusku. Evropský zdravotní průkaz nemusí stačit, protože náklady na léčbu v zahraničí několikanásobně převyšují ceny léčení v rámci České republiky. Cestovat bez cestovního pojištění a snažit se tak ušetřit pár korun je krátkozraké. To platí i pro tvrzení, že na zřízení cestovního pojištění již není čas.

Většina českých pojišťoven nabízí cestovní pojištění v různých variantách a s různými pojistnými limity. Stačí si vybrat odpovídající variantu a pojištění si snadno a hlavně rychle uzavřete i těsně před odjezdem na dovolenou. Pojištění si můžete sjednat osobně na pobočce nebo telefonicky. S výběrem Vám pomůže klientské centrum. Mnohem rychlejší variantou je však internetový prodej.

Online srovnávač - nejlevnější cestovní pojištění

V poslední době lidé využívají stále častěji online srovnávače pojištění, jako je ePojisteni.cz, které nabízí porovnání cestovního pojištění a dalších produktů od více pojišťoven. Na těchto stránkách si nabídky nejen porovnáte, ale "vítěznou" nabídku si ihned můžete sjednat online.

„Pojištění si tak můžete sjednat i v den odjezdu. V případě pojištění léčebných výloh v zahraničí je nutné ale pojištění zaplatit nejpozději před překročením státní hranice ČR, u letecké dopravy pak před odbavením,“ vysvětluje Dagmar Koutská z Allianz pojišťovny.

I mezi srovnávači však bývají značné rozdíly v cenách v závislosti na výši vyjednané marže. Cena pojištění by však neměla být rozhodující. Při uzavírání pojištění se rozhodujte nejen dle ceny, ale také dle rozsahu pojištění.

Kolik zaplatíte za cestovní pojištění přímo u jednotlivých pojišťoven

(Příklad: 1 osoba, cesta na 7 dnů, území Evropa)

Pojišťovna Cena pojistky / den / Kč
Allianz 391 Kč
AXA 132 Kč
Česká pojišťovna 360 Kč
ČPP 240 Kč
ČSOB Pojišťovna 380 Kč
Evropská cestovní pojišťovna 350 Kč
Slavia 143 Kč

Zdroj: Pojišťovny

Kolik zaplatíte za stejné cestovní pojištění sjednáním přes ePojisteni.cz

(Příklad: 1 osoba, cesta na 7 dnů, území Evropa)

1. Nejlevnější nabídka na ePojisteni.cz   (Slavia) 105 Kč
2. Nejlevnější nabídka na ePojisteni.cz   (AXA) 116 Kč

Zdroj: ePojisteni.cz

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku