Je libo cestovní pojištění zdarma?

Je libo cestovní pojištění zdarma?

Je libo cestovní pojištění zdarma?

Když se řekne dovolená, vybavíme si především moře nových zážitků. Méně nadšeně už se tváříme v momentech, kdy přijde řada na placení. Za některé věci utrácíme peníze raději než za jiné. Do skupiny “nechci, ale je to nutné” patří třeba cestovní pojištění. O to lákavěji zní možnost získat cestovní pojištění zadarmo. Jak na to?

Valná většina lidí vnímá cestovní pojištění jako nutné zlo. Nechtějí za něj platit, ale velice dobře si uvědomují jeho význam. Přece jen neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, a proto je dobré být připraven na různé situace včetně těch méně šťastných. Problém spočívá v tom, jaké cestovní pojištění si sjednat.

Hlavní je mít nějaké cestovní pojištění

Výběru cestovního pojištění lidé obvykle nevěnují příliš mnoho času. Usednou k počítačům a během pár minut si vyberou nejlevnější nabídku. Zaplatí online a rázem mají pocit, jak se o sebe a případně svou rodinu perfektně starají. Jen málokdo si prostuduje podmínky a ujistí se, že vybrané pojištění kryje všechny plánované aktivity a to v dostatečné výši.

Ve výsledku mohou být lidé rádi, že se jim nic nestalo. Laxně vybrané pojištění by je totiž vůbec nemuselo ochránit tak, jak si představují. Na druhou stranu se ale nemůžou divit, když si ochranu svého zdraví a života vybírají podle ceny. Přitom lze při troše snahy sehnat kvalitní pojištění za rozumný peníz. Chce to jen výběru správného cestovního pojištění věnovat o něco více času.

Hodně muziky za málo peněz

Při výběru cestovního pojištění je možné uspořit, ne však na úkor kvality. Rozhodně se nevyplatí vzít první nabídku, která se vám naskytne. Mnohem lepší je porovnat si více produktů na trhu. Nezapomeňte při výběru pojištění zohlednit i styl dovolené.

Pro běžnou dovolenou s relativně bezpečnými aktivitami, jako je pobyt na pláži a turistika po městečkách, postačí základní cestovní pojištění. Pokud však plánujete aktivně sportovat, a nebo se dokonce věnovat rizikovým a adrenalinovým aktivitám, zapomenout byste neměli na odpovídající připojištění.

Ušetřit se dá nejen porovnáním, ale také sjednáním pojištění online. Pojišťovny v takovém případě nabízí 5 až 10 % slevu na pojistném. Ještě levněji pojištění můžete získat na specializovaných portálech, které se přímo zaměřují na porovnání a vyřízení pojistných a finančních produktů online.

Cestovní pojištění zadarmo

I to je možné. Zadarmo bývá cestovní pojištění nabízeno třeba k platebním kartám. To znamená, že i vy můžete být celoročně pojištění na cesty do zahraničí, aniž o tom víte. S jásáním posečkejte, dokud si pozorně nepřečtete podmínky takového pojištění. Zajímejte se o rozsah pojištění, výši pojistných limitů i asistenční služby.

Cestovní pojištění k platebním kartám nebývá totiž tak kvalitní jako běžné komerční pojištění. Rozsah bývá omezený, pojistné limity nižší. V některých případech si však můžete pojištění za pár korun vylepšit a získat tak skutečně kvalitní pojištění na cesty. Většinou je však rozumnější sáhnout po kvalitním, byť občas dražším pojištění, která vás opravdu ochrání.


Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku

Články související s těmito výrazy:

Cestovní pojištění, Dovolená v zahraničí, Rizikové sporty