Europojištění - opravdu komplexní cestovní pojištění

Europojištění - opravdu komplexní cestovní pojištění

Europojištění - opravdu komplexní cestovní pojištění

Cestovní pojištění by mělo být považováno za nezbytnou součást “vybavení” každého zodpovědného cestovatele. Na cestách nás totiž ohrožují různé nástrahy jako nemoci, úrazy, ale i zloději. Vhodné pojištění nám pro tyto případy poskytuje odpovídající ochranu. Nejlepší volbou je levné cestovní pojištění na celý rok.

Proč si sjednávat cestovní pojištění na celý rok, když si můžete cestovní pojištění vybavit pouze na vybrané dny. A proč si vůbec cestovní pojištění uzavírat, když jsme součástí veřejného zdravotního pojištění v ČR, na jehož základě máme nárok na stejné zdravotnické služby v cizí zemi jako její občané? Pojďme na to hezky od začátku.

Když kartička pojištěnce nestačí. Proč?

Hodně lidí se domnívá, že si vystačí s kartičkou zdravotního průkazu EHIC. Za prvé se spoléhají na to, že se jim jakékoliv zdravotní problémy vyhnou, za druhé si nedokáží představit, jak drahá léčba je v zahraničí čeká. Průkaz EHIC jim přitom zajistí pouze úhradu těch položek, jaké mají hrazeny i místní občané. Nic méně, nic více.

V případě potřeby tak zaplatíte spoluúčast, za léky, operace, ošetření bolavého zubu a další zákroky, které by museli zaplatit i místní. Průkaz EHIC rovněž nehradí zásah horské služby, vrtulník, převoz do ČR nebo repatriaci ostatků. A vězte, že nic z toho nepatří mezi korunové položky. Kvůli snaze ušetřit pár korun se můžete zadlužit na zbytek svého života.

Komerční pojištění smysl má

Z výše uvedených řádků vyplývá, že se vyplatí sjednat komerční cestovní pojištění, které kryje veškeré náklady na léčbu a související náklady až do výše sjednaného pojistného limitu. Výše pojistného se pohybuje v řádu pár desítek korun na jeden den. Dráže vychází cestovní pojištění, jehož součástí jsou další typy připojištění. Nejčastěji se využívá pojištění zavazadel, odpovědnosti či rizikových sportů.

Europojištění - neplaťte dvakrát za jednu věc

Cestovní pojištění si můžete sjednat pouze na vybrané dny nebo na celý rok. Jenomže pojištění na celý rok je o dost dražší a ne každému se vyplatí. Se zajímavým řešením přišla pojišťovna Slavia v podobě produktu, který nazvala Europojištění.

Europojištění slibuje komplexní pojistnou ochranu na celý rok. Nejedná se přitom o klasické komerční pojištění, ale jakési rozšíření českého zdravotního pojištění. Europojištění je určeno každému účastníkovi českého veřejného zdravotního systému. Jak to funguje? Pokud v zahraničí využijete lékařskou péči, náklady, které neuhradí vaše zdravotní pojišťovna, zaplatí pojišťovna Slavia z Europojištění, a to včetně zásahu horské služby či převozu do ČR.

Mezi hlavní výhody Europojištění patří:

  • • celoroční pojištění pro dlouhodobé i opakované pobyty
  • • asistenční služby v českém jazyce
  • • nízké pojistné
  • • 15% sleva při sjednání pojištění online

Vyberte si optimální variantu: Turista versus Profesionál?

V rámci Europojištění nabízí pojišťovna Slavia dvě varianty - Turista a Profesionál. První varianta je určená pro běžnou turistiku a druhá pro sportovní aktivity a pracovní cesty. V druhém případě jsou do pojištění zahrnuty i rizikové sporty jako vysokohorská turistika nad 2 000 m.n.m., potápění, canyoning, jachting, rafting, parašutismus, bungee jumping. Podrobný seznam je součástí pojistných podmínek.

Limity pojistného plnění a pojistné částky:
Europojištění Turista Profesionál
Léčebné výlohy (včetně zásahů horské služby, transportu, repatriace, asistenčních služeb) 1 000 000 Kč 5 000 000 Kč
Ošetření zubů 10 000 Kč 10 000 Kč
Úrazové pojištění (TN / SÚ) 200 000 Kč / 100 000 Kč 500 000 Kč / 250 000 Kč
Odpovědnost 500 000 Kč 1 000 000 Kč
Zavazadla 10 000 Kč 20 000 Kč

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku