Eurovíkendy a nejčastější pojistné události

Eurovíkendy a nejčastější pojistné události

Eurovíkendy a nejčastější pojistné události

Češi si oblíbili tzv. eurovíkendy a rádi tráví prodloužené víkendy návštěvou evropských metropolí. I když se jedná pouze o pár dní, kvalitní cestovní pojištění by mělo být samozřejmostí. Pojistné události se nevyhýbají ani krátkým několikadenním pobytům.

Pojišťovny uvádí, že nejčastěji se jedná o krádeže peněženek a fotoaparátů. „Podle našich statistik jsou krádeže peněženek a fototechniky nejčastějšími škodami, které lidé z prodloužených víkendů v cizině hlásí. Na druhém místě jsou nehody chodců s automobily a skútry,“ řekl Vlastimil Divoký z ERV Evropské pojišťovny. Výjimkou ale nejsou ani menší či větší úrazy či náhlé onemocnění.

Průkaz zdravotní pojišťovny nestačí

Češi se na krátkých cestách po Evropě často spoléhají pouze na průkaz zdravotní pojišťovny. Ten jim však zajistí pouze nutnou a lékařsky nezbytnou zdravotní péči a to za podmínek, které jsou platné pro občany v dané zemi. To znamená, že i za tuto péči zaplatí nemalé peníze, protože v zemích Evropské unie platí vysoká spoluúčast.

Zubní ošetření, běžné léky a převoz do ČR se navíc platí v plné výši a v hotovosti. To znamená, že bez komerčního cestovního pojištění může léčba pouze s průkazem zdravotní pojištění vyjít velmi draze. A k tomu neexistuje žádný právní nárok na asistenční služby a vše si tak musí zařídit sami.

Cestovní pojištění online a ihned

Výmluvy, že na zařízení cestovního pojištění není čas, v dnešní době již neobstojí. Cestovní pojištění je jedním z pojistných produktů, které lze velmi snadno a rychle uzavřít na internetu. To znamená, že i v případě, že se rozhodnete opustit Českou republiku během jedné hodiny, si cestovní pojištění uzavřít stihnete. Vzhledem k tomu, že ceny se pohybují od pár desítek korun za den, se cestovní pojištění určitě vyplatí.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku