Nižší pojistné pro ženy končí

Nižší pojistné pro ženy končí

Končí rozdílná výše pojistného pro muže a ženy

Od 21.12. 2012 již nesmí Pojišťovny do kalkulace ceny jakéhokoli pojištění zahrnovat vliv pohlaví pojišťovaného. Na cenu pojištění už tedy nebude mít vliv, jste-li, žena, či muž, tak jak tomu doposavad bylo a často ještě je. Některé pojišťovny dosud zvýhodňují ženy v případě povinného ručení (kvůli tomu, že dle statistik, řídí ženy bezpečněji). Výrazně jsou ženy zvýhodněny (opět z praktických důvodů) také v případě životního pojištění. Zvýhodnění je odůvodněno delší průměrnou délkou života žen oproti mužům.

Příčinou změn je zrušení výjimky, kterou měla naše země na přechodnou dobu vyjednanou u EU. O jejím konci rozhodl Soudní dvůr EU. Jednotné sazby pojistného pro muže i ženy musí být v rámci rovného zacházení zavedeny nejpozději 21.12.2012.

Životní pojištění ženám výrazně zdraží

Nejmarkantnější bude tato změna v případě životního pojištění. Ženám se pojistné v rámci vyrovnání výrazně zdraží. Naopak mírně klesne cena pojistného mužům. Ženám se tedy vyplatí uzavřít životní pojištění za stávajících výhodných podmínek ještě do tohoto termínu. Rozdíl v ceně pojistného totiž bude podle pojišťoven v řádu stokurun na měsíc, což je poměrně dost.

Samozřejmě by motivací k uzavření životního pojištění neměla být momentální cenová výhodnost, nýbrž skutečně promyšlené a uvážené rozhodnutí, ale všem ženám, které se k uzavření životního pojištění beztak chystají, doporučujeme neotálet a sjednat si jej nyní.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku