Kvalitní zimní pneu se vyplatí

Kvalitní zimní pneu se vyplatí

Kvalitní zimní pneu se vyplatí

Spotřebitelské testy zimních pneumatik dopadly tradičně dobře ve prospěch osvědčených a současně bohužel dražších značek. Na prvních místech se u většiny testů prováděných koncem loňského roku objevila trojice Dunlop SP Winter Sport 3D, Goodyear UltraGrip 7+ a Esa-Tecar Super Grip 7.

Některé automotokluby doporučují také pneumatiky, které neskončily na prvních příčkách testů. Jedná se například o Nokian WR G2, Pirelli Snowcontroll Serie 2, Wredestein Snowtrac, Michelin Alpin A4, Fulda Kristall Montero 3 či Bridgestone Blizak LM32. Žádná z těchto testovaných pneumatik nemá zásadní slabiny. Důležité je, aby zimní pneumatika obstála nejen na ledu a sněhu, ale také na mokré vozovce. A to je problém především levných pneumatik z Číny.

Kromě Interstate Winter IWT-2 a Westlake SW 601 Snowmaster dopadla ve všech testech nejhůře Star Performer Winter. Uvedená značka je sice v obchodech doporučována jako vysokorychlostní a výkonná, ale na mokré vozovce se její vlastnosti ukazují jako katastrofální. Většina expertů doporučuje nákup osvědčených značek pneumatik, které se na výrobu pneumatik specializují v některých případech i desítky let. Ve výsledku se tento přístup vyplatí mnohem více, než sázka na levné pneumatiky pochybných značek.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku