Má havarijní pojištění vůbec smysl?

Má havarijní pojištění vůbec smysl?

Má havarijní pojištění vůbec smysl?

Povinné ručení je povinné a platit je musí každý majitel motorového vozidla. Ale jak je to s havarijním pojištěním? Povinné není a levné rozhodně také ne. Komu a proč se vyplatí mít sjednané také havarijní pojištění?

Odborníci tvrdí, že se havarijní pojištění vyplatí v každém případě, motoristé jejich názor již tak nadšeně nesdílí. Velké množství motoristů nepovažuje havarijní pojištění vůbec za nutné. Uzavřené jej má pouhá třetina z nich. Opravdu je havarijní pojištění zbytečná záležitost?

Nejlépe jsou na tom v tomto ohledu ti, kteří mají vozidlo na leasing. Povinné ručení i havarijní pojištění bývá povinnou součástí leasingu a tak není co řešit. To je také příklad Tomáše N., kterému kroupy poškodily karosérii nového auta. Škoda byla uhrazena z pojištění a Tomáš N. zaplatil jen pár set korun formou spoluúčasti.

Pro koho je havarijní pojištění vhodné?

Havarijní pojištění je vhodné i pro starší vůz. Pro ty nabízí pojišťovny speciální upravené varianty pojistek. To platí zejména pro negarážovaná vozidla. Je třeba koukat se na poměr mezi cenou vozidla, pravděpodobností jakékoli škody a parametry konkrétního řidiče.

Vyjednávání o pojištění se vyplácí

Každopádně neberte hned první nabídku, která se Vám naskytne. Díky srovnání nabídek máte šanci získat lepší cenu i podmínky. Aktuální nabídku a možnost srovnání najdete ZDE.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku