Nechat se polapit lovcem nehod vás může vyjít draho

Nechat se polapit lovcem nehod vás může vyjít draho

Nechat se polapit lovcem nehod vás může vyjít draho

Pokud jste lovce nehod dosud nepotkali, nebo ještě lépe jste o nich dosud neslyšeli, máte velké štěstí. Ti, kdo se s nimi setkali, totiž velmi často tohoto setkání litují. Zničehonic se objeví po nehodě a účastníkům v šoku nabízí rychlou pomoc. Ta je bohužel přijde dráž, než kdyby zachovali chladnou hlavu a zavolali asistenční službu své pojišťovny.

Kdo vlastně lovci nehod jsou a kde se vzali? Pro lovce nehod se vžil anglický název “crash hunters”. Objevují se při nehodách a poškozeným nabízí pomoc s vyřešením vzniklé škody a vůbec celé pojistné události. Stačí podepsat plnou moc a poškozený má rázem po starostech.

Jaké “výhodné” služby lovci nehod nabízí nejčastěji?

  •  Pojištění na míru - za nabídkou lepšího pojištění se často ukrývá méně výhodná nabídka. Pojištění nikdy neměňte pod tlakem.
  •  Náhradní vůz - pojišťovny vám poskytnou náhradní vůz zdarma v rámci pojištění, u lovců nehod vás může potkat nemalý poplatek za překročení domluvené lhůty.

Realita je bohužel úplně jiná. Pojištění nakonec za jejich služby zaplatí a to ve výši, která jim doslova vyrazí dech. Nejčastěji se jedná o nejrůznější nesmyslné poplatky za předčasné vrácení náhradního vozidla, za vrácení nevyluxovaného vozidla apod. Bohužel ve chvíli, kdy s nimi poškozený souhlasil, nebyl ve stavu, ve kterém by si podmínky spolupráce důkladně přečetl. A právě na tom lovci nehod vydělávají nejvíce.

Nenechte se ulovit

Lovci nehod se neštítí polopravd a lží. Často používají argument, že přijeli na základě domluvy pojišťovny, se kterou mají domluvenou spolupráci. Také s oblibou tvrdí, že veškeré jejich služby jsou bezplatné. Jakmile jim totiž jednou plnou moc podepíšete, můžete se rozčilovat, jak chcete. Nebude vám to nic platné.

5 rad, jak neskočit na lep lovcům nehod:

  1. Nevěřte nikomu, kdo nezastupuje vaši pojišťovnu.
  2. Vždy volejte své asistenční služby, případně na speciální Linku pomoci řidičům 1224.
  3. Nepodepisujte nic, co jste si nepřečetli a čemu 100% nerozumíte.
  4. Nenechte se oklamat nabídkami na služby zdarma apod.
  5. Nepodlehněte nátlaku za žádných okolností.

První volejte asistenční služby, pak maminku

Ať už se lovec nehod objeví či nikoliv, odmítněte jej a co nejdříve zavolejte svou asistenční službě, která vám poradí, jak v dané situaci nejlépe postupovat. Její číslo obvykle najdete na zadní straně zelené karty nebo na speciální kartičce asistence. Ještě lépe uděláte, pokud si číslo uložíte do mobilního telefonu. Samozřejmě byste měli dobře znát podmínky svého pojištění včetně asistenčních služeb a vědět, na co vše máte nárok.

Jaký servis obvykle asistenční služby nabízí?

  •  Práce automechanika na místě v případě nehody
  •  Odtah nepojízdného vozidla do servisu a zajištění opravy
  •  Náhradní vozidlo

Asistenční služby toho samozřejmě nabízí mnohem více a řadu služeb si můžete jednoduše připojistit. Zadarmo to sice nebude, ale pokud například hodně cestujete do zahraničí, kvalitní servis oceníte.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku

Články související s těmito výrazy:

Povinné ručení a škody, Havarijní pojištění, Nehody