Nejnebezpečnější zahraniční destinace

Nejnebezpečnější zahraniční destinace

Nejnebezpečnější zahraniční destinace, kterým je bezpečnější se vyhnout

Stále více Čechů v sobě objevuje dobrodružného ducha a vyráží strávit dovolenou do exotičtějších destinací, než je naše rodná zem. Některé “pouze” slibují netradiční zážitky v podobě úchvatné přírody či odlišných kulturních zvyklostí, na některých místech však hrozí smrtelná nebezpečí. Podívejme se na země, kterým byste se měli rozhodně vyhnout.

V našich končinách jsme zvyklí na relativní bezpečnost. Kromě občasných povodní a vichřic nás neohrožují žádné ohromné přírodní katastrofy. Nehrozí tu válka, ani u nás nedochází k teroristickým útokům. To však neplatí pro celou planetu. Bohužel se zde stále nachází místa, kde hrozí velké nebezpečí v podobě sociálních nepokojů, válek, teroristických útoků, únosů a dalších nebezpečných situací ohrožujících zdraví i životy lidí.

Cestovní pojištění nestačí

Opomineme-li ohrožení zdraví a života v rizikových destinací, rozhodně byste se neměli spoléhat na cestovní pojištění. To vám v těchto situacích nebude nic platné. Pojistné podmínky cestovního pojištění obsahují výluky, mezi kterým se obvykle nachází také válka, teroristické útoky apod. Nemluvě o tom, že při uvedení známé rizikové oblasti, vás pojišťovny odmítnou pojistit.

Sledujte stránky Ministerstva zahraničí

Pokud patříte mezi ty, kteří rádi cestují a ještě raději si vybíráte vzdálené, exotické či méně bezpečné země, sledujte stránky Ministerstva zahraničí. Kompletní a aktualizovaný seznam méně či více nebezpečných států, do kterých není doporučeno cestovat, včetně dalších užitečných informací najdete na stránkách Ministerstva zahraničí. Pobyt zde je možný pouze na vlastní nebezpečí.

Ministerstvo zahraničních věcí důsledně varuje před návštěvou zemí, kde hrozí velké riziko válečných a ozbrojených konfliktů, únosů a teroristických útoků.

  •   Afghánistán, Jemen
  •   Alžírsko, Jižní Sudán
  •   Arménie, Jordánsko
  •   Azerbajdžán, Irak
  •   Kamerun, Keňa

DROZD - registrace občanů při cestách do zahraničí

DROZD je projekt MZV, který pomáhá chránit české občany, kteří se zde registrují. Před cestou stačí vyplnit jednoduchý formulář obsahující 4 části:

  •   Informace o cestovateli
  •   Údaje o pobytu v zahraničí
  •   Informace o spolucestujících
  •   Kontaktní osoba v ČR

Na základě uvedených informací lze poskytnout rychlou pomoc v nouze či zajistit pomoc v případě přírodních katastrof a sociálních nepokojů. Systém rovněž dokáže rozeslat registrovaným cestujícím varování o hrozím nebezpečí (e-mail, SMS).

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku

Články související s těmito výrazy:

Nebezpečné destinace, Ministerstvo zahraničí, DROZD