Netradiční pojistky od tradičních pojišťoven

Netradiční pojistky od tradičních pojišťoven

Netradiční pojistky od tradičních pojišťoven

Pojištění majetku a domácnosti, životní pojištění či pojištění odpovědnosti patří mezi běžné pojistné produkty, nad kterými se nikdo nepozastaví. Proč také. Pojistit je ale možné i poněkud netradiční předmět jako luxusní šaty na soutěžích Miss, špičkové hudební nástroje, a dokonce i hřbitovní stavby. Halali pojišťovna je zase určená pouze myslivcům. Zdá se vám to málo kuriózní?

Pokud vám oblast pojištění přijde příliš nudná a bez fantasie, jste na velkém omylu. Pojišťovny tu a tam řeší extra neobvyklé pojistné obchody a v mnoha případech se jedná o pojistné smlouvy v hodnotě řádu milionů korun. Kdepak, pojištění nezná hranice a záleží pouze na pojištěném, co si vymyslí, a jak s jeho požadavkem naloží pojistitel. Nejvíce jsou pojišťovny ochotné poskytovat netradiční pojistky, když se jedná o obchody za “velké peníze”. V  takovém případě pojistí téměř cokoliv, veřejnost se však o detailech příliš mnoho nedoví.

Pojistíme šaty, nástroje i urny

Například pojišťovna Allianz se zaměřila na pojištění krásných žen, profesionálních sportovců, cestovatelů i hudebníků. A v roce 2008 se dokonce nebála pojistit šaty jedné z finalistek České Miss v hodnotě 500 000 Kč! Mezi klienty Allianz se také řadí účastní Olympiády evropské mládeže do 18 let. U Allianz si své nástroje nechávají pojistit i slavní hudebníci. Pojistit si můžete také vše, co souvisí s nemovitostí. Můžete si pojistit zahradní jezírko a všechny stavby a stavbičky. Chcete si pojistit urnu nebo hrob? Ptejte se u Allianz.

Bojíte se o papouška? Pojistěte jej!

Pojištění běžných domácích mazlíčků - psů a koček neobvyklé není, přesto jej nenabízí každá pojišťovna. Ale i zde platí, že nic není nemožné. Speciální pojištění na míru je jen otázkou peněz. Například Česká pojišťovna vám pojistí obrazy i starožitnosti či drahé hi-fi aparatury. Výjimkou nejsou ani exotická zvířátka a dokonce i exotické rostliny. Mimo jiné Česká pojišťovna zaštiťovala pojištění české výpravy na rallye do Dakaru, kterou proslavil zejména Karel Lopraise. Mezi VIP klienty ČP najdete i další slavná jména - Jaromír Jágr, Tomáš Enge a další.

Pojistit si můžete výhru v golfové soutěži

Pojišťovna Slavia nejednou pojistila riziko, že golfový hráč odehraje jamku na jeden úder. “Naším klientem je v tomto případě zpravidla pořadatel golfového turnaje, kterému vznikne právo na pojistné plnění ve výši sjednané pojistné částky, bude-li zahrán „Hole in One“ na určeném turnaji. Pojistná částka odpovídá výši výhry, kterou pořadatel vypsal za trefu „Hole in one“, říká Lucie Ponertová, ředitelka průmyslového pojištění Slavia pojišťovny.

Chcete pojistit? A jste myslivec?

S neobvyklými žádostmi o pojištění se setkala také Pojišťovna České spořitelny. Nejčastěji lidé požadují pojištění různých častí těl. Klavíristé chtějí pojistit prsty na rukou. Ruce chtěl jednou pojistit i řezník. Do pojišťovny také zavolal otec, který požadoval pojištění panenství své dcery. Pojišťovna jeho žádosti nevyhověla. Důvodem mohl být příliš netradiční požadavek nebo příliš vysoké pojistné.

Pojišťovna Halali je zase známá pouze v okruhu myslivců. Ono to vlastně není nic zvláštního, jelikož tato pojišťovna nabízí pouze pojištění pro myslivce. Nabízí jim jak běžné pojištění (pojištění domácnosti, majetku, odpovědnosti), tak i specifická pojištění pro myslivce - např. pojištění úrazu při výkonu práva myslivosti či pojištění loveckých psů.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku