Pojištění psů je stále oblíbenější, není divu

Pojištění psů je stále oblíbenější, není divu

Pojištění psů

Češi mají psy velmi rádi. O tom svědčí fakt, že v ČR žijí přibližně 2 miliony psů. Péče o ně není zrovna levná. Krom výdajů na stravu může být velkým výdajem také cena za ošetření pejska v případě jeho nemoci či zranění. V součtu vyjde léčba psích zranění a nemocí ročně v ČR na téměř 2 miliardy korun! Ceny veterinární péče se přitom neustále zvyšují. I z toho důvodu neustále stoupá také počet lidí, kteří své čtyrnohé přátele pojišťují. Jen za rok 2012 uzavřelo pojištění psů přes 1 000 byvatel ČR. Počet hlášených pojistných událostí je přitom přibližně stejně vysoký.

Průměrná částka, kterou ročně pojišťovny vyplácejí svým klientům v rámci pojištění domácích mazlíčků je skoro třikrát vyšší, než je cena takové "psí pojistky". Pokud se rozhodnete svého psa pojistit, počítejte s ročním pojistným kolem 2 300 Kč. Průměrná částka, kterou ročně na jednoho pojištěného psa pojišťovny vyplatí je pak asi 6 700 Kč. Může to ale být až 90 tisíc korun. Pojištění se tedy výrazně vyplatí.

pes se zlomenou nohou

Které pojišťovny pojištění psů nabízejí?

Pojištění psů nalezneme v nabídce pojišťovny Slavia (jejích služeb využívá pro pojištění svých psů například také Horská služba), a dále v nabídce České pojišťovny a České podnikatelské pojišťovny. Svého pejska můžete pojistit snadno a za zvýhodněných podmínek u některé z těchto pojišťoven také prostřednictvím ePojisteni.cz, konkrétně ZDE.

Všechny tyto pojišťovny nabízejí shodně pojištění nákladů na veterinární péči, pojištění úrazu a nemoci, ale také pojištění úhynu. Také rozsah poskytovyných služeb je velmi podobný. Rozdíl v nabídce jednotlivých pojišťoven je tak zejména v pojistných limitech. Maximální limity najdeme ve výši 90 tisíc Kč.

Rozdíly jsou i v pravidlech stanovujících možnost psa pojistit. Vždy je předpokladem pro uzavření pojištění čip nebo jiná známka o původu, tak aby psa nebylo možné zaměnit. Odlišnosti jsou ale například ve stanovení dolních a horních věkových hranic možných pro uzavření pojištění.

Co když můj pes způsobí škodu?

Dosti vysoké škody nám mohou vzniknout také tím, že náš pes někoho zraní, či něco zničí. A takových situací a případů není vůbec málo. Často jim nelze předejít, ale lze se vyhnout jejich finančním dopadům. A to uzavřením pojištění odpovědnosti za škodu. Stačí si pojištění nastavit tak, aby se vztahovalo na všechny, kdo s Vámi sdílejí Vaši domácnost – tedy i na psa.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku