Pojištění vozidel v Česku i nadále zlevňuje

Pojištění vozidel v Česku i nadále zlevňuje

Pojištění vozidel v Česku i nadále zlevňuje

Podle statistik České asociace pojišťoven (ČAP) se od konce minulého roku (2010) zvýšil v České republice počet pojištěných vozů o celých 131,000 vozidel. Nyní tedy po místních silnicích jezdí již více než 6,635 milionů automobilů, které jejich majitelé pojistili. K tomu je nutno ještě připočíst téměř 600,000 vozidel, která jsou nepojištěna. Celkový počet vozidel v Česku již tedy činí celých 7,244 milionů.

Díky nárůstu počtu pojištěných vozidel, který je do jisté míry dán oživením ekonomiky po ekonomické krizi, i díky účinnějším aktivitám České kanceláře pojistitelů, proti neplatičům povinného ručení, tak vzrostl počet pojistných smluv za 1. čtvrtletí tohoto roku o 2,1%.

Na základě výše uvedeného tak pojišťovny nasadily nižší sazby pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. "V porovnání s rokem 2006, kdy motoristé zaplatili za povinné pojištění průměrně 3900Kč, jsme dnes na cenách o 14% nižších. Dnešní povinné ručení seženou motoristé průměrně za 3370Kč" uvedl Tomáš Síkora, předseda České asociace pojišťoven (ČAP).

Pojišťovny v Česku tak v prvním čtvrtletí roku 2011 vybraly na povinném ručení 5,88 miliardy Kč, na havarijním pojištění pak 3,79 miliardy Kč a celkem tedy na segmentu pojištění vozidel 9,67 miliardy korun.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku