Pozor na zastaralé a nedostatečné pojištění nemovitosti

Pozor na zastaralé a nedostatečné pojištění nemovitosti

Pozor na zastaralé a nedostatečné pojištění nemovitosti

Velkým problémem, který trápí hlavně pojištění nemovitosti, je takzvané podpojištění. Znamená to, že částka, na kterou je nemovitost pojištěna, neodpovídá její hodnotě – pokud v takovém případě dojde k pojistné události, finanční prostředky vyplacené pojišťovnou nebudou stačit na nápravu škod.

Dle ČP je to v České republice velmi častý a rizikový problém. Proč lidé svůj majetek nedostatečně pojišťují? Jde zejména o snahu vyhnout se placení vysokého pojistného, leč proč sjednávat ochranu, když nás stejně nakonec neochrání? Jde například o nutnost vyhovět požadavkům na hypotéku a podobně.

Důležité je uvědomit si, jak je pojištění nemovitosti důležité a že ho není možné podceňovat. V případě pojistné události jde o desetitisíce korun až o miliony – a ochránit nás před tím může už pár tisíc korun ročně.

I další dva problémy jsou velmi aktuální a rozšířené – zastaralé pojistné smlouvy, které nereflektují buď cenu, nebo stav nemovitosti (po rekonstrukci a podobně) a zejména pak i propadlé pojistky po změně majitele nemovitosti. Pojistka musí být vždy psána na vlastníka nemovitosti, jinak je neplatná, ať už jde o prodej cizím lidem nebo dar v rámci rodiny.

Nemovitost je často tím nejcennějším hmotným majetkem, který máme. Nepodceňujte tedy jeho krytí. Nové pojištění nemovitosti si můžete snadno sjednat ZDE.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku