Víte, jaké cestovní pojištění máte?

Víte, jaké cestovní pojištění máte?

Víte, jaké cestovní pojištění máte?

Cestovní pojištění je stejné jako jakékoliv jiné pojištění. To znamená, že je vhodné se před jeho uzavřením důkladně seznámit se smluvními podmínkami. Velmi snadno se může stát, že se cestovní pojištění nebude vztahovat na vybraná rizika.

Před uzavřením cestovního pojištění byste měli vždy vědět, zda dostatečně dobře kryje všechna možná rizika na Vaší plánované cestě. To znamená, že vybrané cestovní pojištění:

  •  má dostatečně vysoké pojistné limity
  •  se vztahuje na zemi či země, které navštívíte
  •  kryje všechna rizika spojená s plánovanou činností

Právě nevhodně zvolená výše pojistných limitů může pojištěným způsobit nemalé problémy. Stačí způsobit škodu někomu jinému či zdravotní péče přesáhne zvolený limit a zbylou škodu či úhradu musí doplatit pojištěný ze své kapsy.

„Za ošetření nejčastějšího dovolenkového úrazu, tedy zlomeninu končetiny, zaplatíte v evropských zemích kolem sta tisíc korun, v Americe dokonce pětkrát více,“ konstatovala Martina Kafková, specialistka finančně poradenské společnosti DataLife. Česká asociace pojišťoven (ČAP) doporučuje minimální pojistné limity ve výši od 1 250 000 korun na léčebné výlohy, 1 milion korun na odpovědnost za škody na zdraví a životě a 500 tisíc na majetkovou odpovědnost.

Pozor na rizikové sporty

Při sjednávání cestovního pojištění se také dostatečně ujistěte, že kryje veškeré činnosti, které se na své dovolené chystáte provozovat. Existují sporty, které patří mezi rizikové (např. horolezectví, potápění, vysokohorská turistika nad 3 000 m.n.m, vodní lyžování, paraglading a další). Některé rizikové sporty je však možné připojistit za příplatek, některé však pojišťovny odmítají pojistit úplně.

Ošetření v soukromé klinice pojišťovna nemusí proplatit

Pozor si také dávejte na to, kde se necháte ošetřit. Je časté, že pojišťovny hradí pouze léčbu a ošetření ve veřejných nemocnicích. Pokud byste se nechali ošetřit v soukromé klinice, pojišťovna to pak může odmítnout proplatit.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku