Pojištění mazlíčka - vyplatí se či ne?

Pojištění mazlíčka - vyplatí se či ne?

Pojištění mazlíčka - vyplatí se či ne?

I pro své mazlíčky chceme to nejlepší. Více jak třetina českých domácnosti vlastní nějaké domácí zvířátko. Náklady nejsou už tak zanedbatelné a když dojde na zdravotní problémy či úrazy, mohou se náklady na léčbu vyšplhat do tisíců korun. A proto než uzavřeme nevýhodnou pojistku, přemýšlejme.

Pokud domácí mazlíček onemocní nebo se zraní, jdou veškeré náklady na léčbu z kapsy jeho majitele. A že nejde o zanedbatelné částky, ví každý, kdo nějaké to zvířátko domá má. Proto pojišťovny přišly již před lety s nabídkou pojištění právě pro domácí zvířátka. Nabídka je v současné době široká a je potřeba si opravdu dobře vybrat, aby se pojištění vyplatilo majitelům a ne pouze pojišťovnám.

Pojištění pro pejsky a kočičky

Pojištění bylo určeno zejména pro psy a kočky, ale dnes si již můžete pojistit také koně, prasata, drůbež a další domácí zvířata. Vztahuje se zejména na škody způsobené třetím osobám a dále na veterinární náklady a úhyn. Pojištěné zvíře (pes) musí být registrované u odpovědného orgánu a musí mít čip či evidenční známku. Výše pojistného je ovlivněna věkem a v některých případech váhou zvířete.

Pojištění se vyplatí

Průměrně se léčba psů v ČR pohybuje kolem 2 miliard ročně. Ceny za léčbu nemocí či úrazu stále narůstají a s tím i počet lidí, kteří si své mazlíčky raději pojistí. Například za rok 2012 bylo uzavřeno přes 1 000 nových pojistek psů (zdroj. www.epojisteni.cz). Nejvíce se vyplatí pojištění veterinárních nákladů. Méně jednoznačné je to u pojištění odpovědnosti. Zde je nutné zvážit na kolik hrozí, že Váš mazlíček způsobí škodu na majetku či zdraví třetích osob.

Které pojišťovny nabízí pojištění zvířat

Specializované pojištění domácích mazlíčků nabízí například Česká pojišťovna (Mazlíček, Pojištění zvířat), Česká podnikatelská pojišťovna (Pojištění psů HAFAN), Slavia pojišťovna (Pejsek a kočička) a Hasičská vzájemná pojišťovna (Pojištění odpovědnosti za škody způsobené psem, koněm). Kooperativa pojišťovna a ČSOB Pojišťovna nabízí pojištění zvířat jako součást jiných produktů.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku