Změna oznamování dopravních nehod, dopravní euroformulář

Změna oznamování dopravních nehod, dopravní euroformulář

Změna oznamování dopravních nehod, dopravní euroformulář

Od 1. ledna 2009 se zvýšil limit povinného oznamování dopravních nehod bez zranění nebo škody na veřejném majetku z 50 tisíc Kč na 100 tisíc Kč. Podkladem pro řešení pojistné události je formulář Záznam o dopravní nehodě (tzv. euroformulář), který máte k dispozici ke stažení v sekci vzory smluv.

Formulář si můžete na našich stránkách stáhnout, vytisknout a poté vložit do vozu k ostatním důležitým částem vybavení. Určitě se vždy vyplatí mít euroformulář ve vozidle. Nikdy dopředu nevíte, kdy ho můžete potřebovat, a v případě absence euroformuláře vám mohou vzniknout zbytečné nepříjemnosti.

Euroformulář je nepostradatelný v případě naplnění určité pojistné události se škodou. Jedná se o podklad, který slouží pro pozdější řešení pojistné události. Je navržen tak, aby po případné dopravní nehodě vedl její účastníky k zaevidování všech důležitých skutečností do záznamu. Obsahuje důležité dotazy, které je třeba pro zdárné řešení pojistné události zaznamenat.

Během nehody jsou její účastníci často v šoku, proto se vyplatí vyplňovat euroformulář ihned, brzy po havárii se totiž může stát, že na něco jednoduše zapomeneme.

Euroformulář má platnost v rámci celé Evropské unie. Znamená to tedy, že při dopravní nehodě v zahraničí (v rámci EU) vyplníte euroformulář stejným způsobem jako při tuzemských dopravních haváriích.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku