Změny v sazbách mýtného

Změny v sazbách mýtného

Změny v sazbách mýtného v roce 2011

V roce 2011 nás čeká několik změn v sazbách mýtného a zpoplatněných komunikacích. Vláda s platností od 1. ledna 2011 navyšuje sazby mýtného pro vozidla s hmotností vyšší než 3,5 tuny. Majitelé vozidel do 3,5 tuny zaplatí za silniční kupony stejně jako v loňském roce. Výhodu mají majitelé nákladních vozů v emisní třídě EURO V a vyšších, které splňují nejnáročnější emisní limity. Také v tomto případě nebudou muset platit vyšší mýtné. Cílem vládní politiky je přimět dopravce ke kvalitativní obnově vozového parku.

Základní sazby u vozidel nad 3,5 tuny se zvyšují o 25 % a v souvislosti s touto změnou se změnil i seznam dálnic, rychlostních komunikací a silnic I. tříd, jejichž užití podléhá mýtnému.

Ceny dálničních známek se nemění. Kupóny pro rok 2011 jsou v platnosti již od 1. prosince loňského roku a zůstanou platné až do 31. ledna 2012. Koupit je můžeme na více než 6 600 prodejních místech včetně poboček České pošty a řady čerpacích stanic. Cena za roční kupón zůstává 1 200 Kč, za měsíční kupón 350 Kč a za desetidenní kupón 250 Kč.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku