Archiv 2014 - březen

Až 6 procent českých řidičů se věnuje při řízení čtení

29. březen

Pojišťovna Generali nedávno odprezentovala výsledky svého průzkumu o chování řidičů při řízení. Výsledkem byly šokující informace, ze kterých vyplynulo, že řidiči se řízení nevěnují na 100 procent. Velké množství poslouchá hudbu, baví se ostatními a někteří si dokonce čtou či sledují internet!

Číst celé...


Pojištění a jeho vývoj v roce 2013

26. březen

Uplynulý rok 2013 potvrdil většinu odhadů ve vývoji pojištění. Odborníci odhadli vývoj u povinného ručení a u pojištění podnikatelů. Méně úspěšní byli naopak u havarijního pojištění, kde byly jejich prognózy až moc optimistické. Mnoho času zabrala také implementace nového Občanského zákoníku.

Číst celé...


Přepis vozidla na nového majitele a povinné ručení

22. březen

Stalo se běžnou praxí, že při přepisu je na vozidlo sjednané povinné ručení dokonce dvakrát. Povinné ručení má uzavřené původní i nový majitel. To však není nutné. Stačí pouze zajistit, aby vozidlo mělo jedno platné pojištění.

Číst celé...


Schválí vláda navrhované změny ve vymáhání dlužného povinného ručení?

19. březen

Před pár týdny skupina opozičních poslanců předložila návrh se změnami ve vymáhání příspěvků ze dlužné povinné ručení. Česká kancelář pojistitelů (ČKP) by dle tohoto návrhu směla požadovat příspěvek maximálně za tři roky. Jednotlivé pohledávky by navíc musela vymáhat v soudním řízení.

Číst celé...


Pozor na chybné nastavení pojištění majetku

16. březen

Dobrou zprávou je, že stále více Čechů nezapomíná na pojištění svého majetku. Bohužel se při nastavení pojištění majetku dopouští řady chyb, které mohou být příčinou krácení pojistného plnění. V horším případě na pojistné plnění nemají nakonec vůbec nárok.

Číst celé...


Nový občanský zákoník a pojištění

13. březen

Od 1. ledna letošního roku je platný nový občanský zákoník, který do mnoha oblastí běžného lidského života přinesl významné změny. V oblasti pojištění se nejedná o revoluční změny. Změny se týkají především pojmů a podmínek, které leckdy bývají poměrně složité. Proto si je připomeneme.

Číst celé...


Podvodníkům s ojetým vozy naletí ročně tisíce Čechů

11. březen

Obchody s podvodnými ojetinami se bohužel v Česku dějí každý den. Odhaduje se, že ročně si podvodnou ojetinu koupí v průměru sto tisíc důvěřivých Čechů. Tato vozidla mívají nejčastěji stočený tachometr nebo skrývají závažná poškození po těžkých autonehodách.

Číst celé...


Zrušení životní pojistky se nevyplatí

5. březen

Chtěli byste ulehčit rodinnému rozpočtu tím, že zrušíte životní pojistku? Tento krok se Vám opravdu nevyplatí, protože ztratíte pojistnou ochranu, a zároveň přijdete o spoustu peněz. Poradíme Vám, jak napjatou finanční situaci nejlépe vyřešit, aniž byste museli životní pojistku zrušit.

Číst celé...


Životní pojištění se spořením či nikoliv?

1. březen

Jaký je rozdíl mezi životním pojištění bez a se spořením? Je možné tyto produkty vůbec propojit? Velké množství Čechů stále nemá jasno, zda je vhodné si sjednat životní pojištění v základní verzi bez nebo se spořením.

Číst celé...