Archiv 2014 - duben

Kdy může pojišťovna odmítnout vyplatit pojistné plnění z důvodu požití alkoholu

28. duben

Pojistné podmínky obsahují řadu výjimek. Jednou z nich je také požití alkoholu, pod jehož vlivem dojde k pojistné události. Má v takovém případě pojišťovna právo krátit nebo dokonce odmítnout vyplatit pojistné plnění?

Číst celé...


ČKP již nemá právo požadovat poplatky za auta, která “nejezdí”

22. duben

Česká kancelář pojistitelů je hlavním kontrolním orgánem v rámci povinného ručení. Jejím úkolem je kontrolovat, zda jsou registrovaná vozidla řádně pojištěná. Pokud v databází objeví vozidlo, které pojištěné není, má právo po jeho majiteli vymáhat správní poplatek.

Číst celé...


Povinné ručení zdražilo. Porovnejte si u nás ceny jednotlivých pojišťoven

18. duben

V lednu začal platit nový občanský zákoník, který přinesl velké legislativní změny týkající se vyplácení odškodného. Právě zrušení tabulkových částek odškodnění úrazů při autonehodách a hrazení nákladů za zásah hasičů uvádí pojišťovny jako hlavní důvod zdražení povinného ručení.

Číst celé...


Cestovní pojištění je možné sjednat i pár minut před odjezdem

15. duben

Jarní měsíce jsou obdobím, kdy cestovní kanceláře přichází s nabídku levných zájezdů a letenek. Ačkoliv počasí není v tomto období ideální, mnoho lidí nabídky využije právě pro nízké ceny a minimum turistů ve vybraných lokalitách. Na posledních chvíli si snadno vyřídíte i cestovní pojištění.

Číst celé...


Krátí pojišťovny pojistné plnění úmyslně?

11. duben

Velké pojišťovny čelí kritice, že úmyslně krátí pojistné plnění, a dostatečně neproplácí všechny účelně vynaložené náklady na opravu poškozeného vozidla. Jako hlavní důvod uvádí amortizaci. Pojišťovny se tomuto obvinění brání a tvrdí, že jednotlivé škody vždy posuzují individuálně.

Číst celé...


Nejdražší povinné ručení platí řidiči v Praze a řidiči do 22 let

7. duben

Povinné ručení zdražilo všem řidičům v celé České republice. Hlavním důvodem byly příliš nízké ceny a legislativní změny spojené s novým občanským zákoníkem. Nejvíce zdražení pocítili majitelé aut s objemem od 1 251 do 2 500 ccm. Ti zaplatí v průměru až o 10,6 procent více než v loňském roce.

Číst celé...


Nejvíce škody na čelních sklech evidují pojišťovny na jaře

6. duben

Vždy po zimě se české silnice nachází v nepříliš dobrém stavu. Jsou poškozené, děravé a plné zbytků posypového materiálu po zimě. To vše je velmi častou příčinou poškozených a rozbitých čelních skel. Pojišťovny nyní přijímají až 200 hlášení o škodách každý den.

Číst celé...


Pojištění nejvíce rozumí lidé nad 40 let a nejméně lidé do 30 let

2. duben

Česká asociace pojišťoven (ČAP) provedla průzkum, kterého se zúčastnilo více jak tisíc respondentů. Z výsledků průzkumu jednoznačně vyplynulo, že nejméně o pojištění vědí lidé s nižšími příjmy do 30 let a naopak nejvíce pojištění rozumí lidé nad 40 let a s příjmem okolo 40 tisíc korun a výše.

Číst celé...