Archiv 2014 - květen

Výluky u povinného ručení jsou dané zákonem. Podívejme se na, jaké to jsou.

23. květen

Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem motorového vozidla je zákonné pojištění a zákonem dané jsou také výluky neboli výjimky z pojištění. Jedná se o případy, na které se pojištění nevztahuje. Pojišťovna tedy nemusí vyplatit pojistné plnění nebo má právo jej adekvátně ponížit.

Číst celé...


Češi se obávají závažných onemocnění či ztráty zaměstnání

16. květen

I přesto to, že se Češi nejvíce obávají vážných nemocí a ztráty zaměstnání, se proti těmto rizikům pojišťují velmi málo. Naopak více utrácí za pojištění, u kterých je sice riziko vážné, ale mnohem méně pravděpodobné. Skutečnost je takové, že si Češi pojišťují hlavně úrazy, avšak častěji umírají na nemoci.

Číst celé...


Počet vozidel v Česku se zaplaceným povinným ručením roste

9. květen

Počet českých motoristů, kteří nemají sjednané povinné ručení klesá, a naopak roste počet vozidel se zaplaceným povinným ručením. V současné době se tak na českých silnicích pohybují pouze necelá dvě procenta vozidel, která nemají sjednané žádné pojištění.

Číst celé...


Eurovíkendy a nejčastější pojistné události

5. květen

Češi si oblíbili tzv. eurovíkendy a rádi tráví prodloužené víkendy návštěvou evropských metropolí. I když se jedná pouze o pár dní, kvalitní cestovní pojištění by mělo být samozřejmostí. Pojistné události se nevyhýbají ani krátkým několikadenním pobytům.

Číst celé...