Archiv 2014 - červen

Čekají nás čipové karty místo “malých techničáků”?

30. červen

Papírové technické průkazy pravděpodobně čeká revoluce. Státní tiskárna cenin totiž navrhuje místo současné papírové podoby výrobu technických průkazů na plastových kartách. Ministerstvo dopravy potvrdilo, že se návrhem bude zabývat.

Číst celé...


Vše o českém bodovém systému

26. červen

Bodový systém jako způsob trestání dopravních přestupků a trestných činů byl uveden v platnost v roce 2006. To znamená, že platí již celých 8 let. Většina řidičů však i po této době stále neví, kolik bodů dostane za různé přestupky. Podívejme se, jak bodový systém vypadá a čeho přesné se týká.

Číst celé...


Blíží se letní dovolené. Jezděte bezpečně

24. červen

I přes výhodné nabídky letenek existuje stále mnoho lidí, kteří na dovolenou do zahraničí jezdí raději vlastním autem. Ne vždy je však důvodem snaha ušetřit. Díky cestování vlastním autem mají lidé mnohem více možností, jak se svým volným časem naložit, a kde dovolenou strávit.

Číst celé...


Víte, jaké cestovní pojištění máte?

16. červen

Cestovní pojištění je stejné jako jakékoliv jiné pojištění. To znamená, že je vhodné se před jeho uzavřením důkladně seznámit se smluvními podmínkami. Velmi snadno se může stát, že se cestovní pojištění nebude vztahovat na vybraná rizika.

Číst celé...


Havarijní pojištění a pojistné podmínky

10. červen

O uzavřeném pojištění existuje písemná smlouva, jejíž součástí jsou vždy podrobné pojistné podmínky, které definují, na co se dané pojištění vztahuje, a které případy jsou naopak z pojištění vyjmuty. Podívejme se blíže na havarijní pojištění a jeho výluky.

Číst celé...