Archiv 2014 - červenec

Při prodeji auta nezapomínejte na zrušení povinného ručení

25. červenec

Prodáváte-li auto, je důležité nezapomenout zrušit povinné ručení. Pokud jej totiž nezrušíte a nový majitel si nové povinné ručení nesjedná, můžete velmi snadno přijít o bonus na povinné ručení kvůli nehodě, kterou jste nezpůsobili.

Číst celé...


Kdy Vám může policie zabavit řidičský průkaz okamžitě

20. červenec

Bodový systém byl v ČR zavedený zejména kvůli vyšší bezpečnosti na silnicích. Jeho cílem bylo trestat zejména ty, kteří porušují pravidla silničního provozu opakovaně. Právě jim za získání dvanácti bodů hrozí odebrání řidičského průkazu až na jeden rok. Odebrat řidičský průkaz však policie může i za méně bodů.

Číst celé...


Za fingovanou dopravní nehodu hrozí až 10 let

10. červenec

Pojišťovna Generali v minulých dnech zveřejnila informaci, že zaznamenali nárůst počtu fingovaných dopravních nehod, jejichž cílem je získat neoprávněné pojištěné plnění. V případě odhalení podvodu hrozí viníkovi až deset let odnětí svobody.

Číst celé...


Poradíme Vám, jak postupovat při dopravní nehodě v zahraničí

5. červenec

Dopravní nehoda je nepříjemná pokaždé. To platí dvojnásob pro nehody, které se přihodí na dlouho očekávané zahraniční dovolené. Abychom Vám řešení takové nehody usnadnili co nejvíce, připravili jsme si pro Vás několik důležitých rad, jak postupovat.

Číst celé...