Archiv 2015 - leden

Vláda zrušila příspěvek nepojištěných

25. leden

Před pár dny vstoupila v platnost novela zákona č. 168/1999 Sb. (o povinném ručení), která definitivně zrušila diskutované příspěvky nepojištěných. Česká kancelář pojistitelů i pojišťovny se nyní obávají růstu nepojištěných vozidel a upozorňují české řidiče, že povinné ručení nadále zůstává povinné.

Číst celé...


Kdo zaplatí škodu za vozidlo s prošlou STK?

19. leden

Všechna vozidla, která se pohybují na českých silnicích, musí mít platné povinné ručení a technickou kontrolu. Bez těchto dvou věcí musí být vozidlo umístěné mimo veřejné komunikace. Bohužel se stává, že mnozí majitelé vozidel na technickou kontrolu zapomenou. Co v takovém případě mají dělat?

Číst celé...


Nenechávejte doklady ve vozidle

14. leden

Pokud s oblibou necháváte malý i velký technický průkaz ve vozidle, pak si dejte velký pozor. V případě, že Vám zloději vozidlo ukradnou, Vám pojišťovna z důvodu ukradených dokladů může zkrátit pojistné plnění.

Číst celé...


Počet pojistných podvodů narůstá

9. leden

Pojišťovny uvedly, že průběžné výsledky za rok 2014 jasně vypovídají o nárůstu počtu pojistných podvodů. Oproti předchozím letům narostl počet pojistných podvodů v rizikovém a životním pojištění. Pachateli jsou převážně organizované skupiny.

Číst celé...


V Česku se ukradne pětinásobek vozidel než v Německu

1. leden

Každý den jsou v Česku ukradeny stovky vozidel. Většina majitelů svá vozidla již nikdy neuvidí. Ti, co nemají sjednané havarijní pojištění, přijdou nejen o vozidlo, ale i o peníze, které do něj investovali. V Česku je v poměru k velikosti vozového parku ukradeno pětkrát více vozidel, než v sousedním Německu.

Číst celé...