Archiv 2015 - duben

Povinné ručení meziročně zdražilo. Například u motorů 1,2 téměř o 16 %

28. duben

Nejvíce se zdražení dotklo motoristů s vozidly o objemu od 1 001 do 1 250 kubických centimetrů, kde se cena povinného ručení zvýšila v průměru o 15,62 %. Nejdražší pojištění mají řidiči v Praze a řidiči do věku 22 let, kterým ale povinné ručení letos zlevnilo v průměru o 6,78 %.

Číst celé...


Letošní Velikonoce dopadly tragicky

8. duben

Každým rokem přijde během velikonočních svátků o život více lidí než jiné dny v roce. Příčiny jsou vždy stejné - velké množství alkoholu v krvi a nepřiměřená rychlost. V letošním roce přišlo o život celkem jedenáct lidí, což je dvojnásobný počet oproti loňskému roku.

Číst celé...


Velikonoční “popíjení” nepatří za volant

5. duben

Oblíbené velikonoční svátky bývají spojené s bujarými oslavami a popíjením velkého množství alkoholu. Každým rokem dochází na Velikonoce ke zvýšenému počtu dopravních nehod, které způsobí právě opilí řidiči. Proč je alkohol za volantem tak nebezpečný?

Číst celé...


Změna času zvyšuje riziko střetu se zvěří

2. duben

Přechod času ze zimního na letní způsobuje skokový růst nebezpečí střetu se zvěří. Na začátku dubna stoupá až o třetinu. Nejrizikovější čas je zhruba dvě hodiny po západu slunce a hodinu před jeho východem. Mnohem rizikovější je, když se řidič pokusí zvěři na silnici vyhnout.

Číst celé...