Archiv 2015 - červen

Nehoda v zahraničí: Základem je kvalitní pojištění

29. červen

Další školní rok je u konce a dvouměsíční prázdniny je třeba si důkladně užít. Do zahraničí tak vyráží celé rodiny, aby si užily společně strávený čas nejlépe u moře. Do oblíbených destinací, jako je zejména Chorvatsko či Itálie, míří tisíce Čechů nejčastěji vlastními vozidly.

Číst celé...


Jezdíte často na služební cesty? Nezapomínejte na kvalitní cestovní pojištění

22. červen

Pobyt v zahraničí sebou nese mnohá rizika. Je zcela jedno, zda se jedná o soukromou či služební cestu. Každá taková cesta však vyžaduje odpovídající cestovní pojištění. Běžné cestovní pojištění totiž zdaleka nekryje všechna možná rizika, které sebou nesou právě služební cesty.

Číst celé...


Auta s nedokončenou registrací již nebudou smět na silnice

16. červen

<span style="font-size:15px"> Od 1.&nbsp;července již nebude možné vyjet na silnice s&nbsp;vozidlem, jehož převod nebyl řádně dokončen. Provoz vozidel v&nbsp;tzv.&nbsp;polopřevodu neumožňuje novela zákona č.&nbsp;56/2001&nbsp;Sb. o&nbsp;podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, který vstoupil v&nbsp;platnost již na počátku letošního roku. Vlastníci však získali na dokončení převodu půl roku.

Číst celé...


Jedinou ochranou kola před krádeží je pojištění

10. červen

Již pár týdnů trvá letošní cyklistická sezóna. Lidé vyráží na kole nejen na výlety, ale také do práce. Příjemné cyklistické zážitky však mnohdy naruší krádež kola. Z&nbsp;policejních statistik vyplývá, že počet krádeží kol neustále stoupá. Až 90&nbsp;procent ukradených kol se původním majitelům již nikdy nevrátí.

Číst celé...


Pojišťovny nově nabízí sezónní povinné ručení

8. červen

<span style="font-size:15px"> Některé pojišťovny do své nabídky zařadily také sezónní povinné ručení. Čeští motoristé si tak nově mohou vozidlo pojistit pouze na určitě měsíce v&nbsp;roce. Má to však háček. Sezónní povinné ručení má svá rizika a také omezení.

Číst celé...


Pojistné podvody za desítky milionů

1. červen

<span style="font-size:15px"> Pardubická policie ve spolupráci s&nbsp;Pojišťovnou České spořitelny před pár dny zveřejnila informace o&nbsp;odhalení jednoho z&nbsp;největších pojistných podvodů u&nbsp;nás. Organizovaná skupina fingovala úrazy za účelem získání peněz z&nbsp;pojišťoven. Celkem si tímto způsobem přišli na neuvěřitelných 28&nbsp;milionů korun.

Číst celé...