Archiv 2017 - březen

Nejvíce rozbitých čelních skel evidují pojišťovny na jaře

29. březen

Během zimních měsíců jsou mnohé silniční úseky kropeny posypovým materiálem, který má zvýšit bezpečnost jízdy na sněhu a případně i ledu. Na jaře se tento materiál stále nachází na silnicích, dokud není uklizen, anebo jej nespláchne první důkladný jarní déšť. Materiál v podobě drobných kamínků je častou příčinou poškození čelního skla. Na jaře proto pojišťovny evidují vyšší počty rozbitých čelních skel.

Číst celé...


Vlastníte veterána? Nezapomeňte na povinné ručení

23. březen

Povinné ručení je ze zákona povinné pro každé motorové vozidlo, které je provozované na veřejných komunikacích. Tato povinnost se tedy týká i historických vozidel - veteránů. Provozování veteránů se však od běžného vozidla liší, a proto vyžaduje odlišný přístup, zejména s ohledem na četnost jízd. Ne každá pojišťovna přitom pojištění veteránů nabízí.

Číst celé...


Víte, kdy mohou pojišťovny krátit pojistné plnění a kdy ne?

15. březen

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Přesně takto lze charakterizovat přístup mnoha pojišťoven ke svým klientům. Při sjednávání pojištění klient z řečí a slibů pojišťovny snadno získá dojem, že je perfektně chráněný proti všem existujícím i neexistujícím rizikům. Když však dojde na pověstné lámání chleba, realita jej nemile překvapí.

Číst celé...


Pojištění odpovědnosti: Vyplatí se i v běžném životě?

12. březen

Za chyby se platí. Obligátní, leč velmi pravdivé přísloví. A omylem rozbité sousedovo okno se nakonec může jevit jako ten nejmenší problém. Škodu totiž můžete způsobit kdykoliv a komukoliv rychleji, než řeknete švec. A reakce “je mi to líto” rozhodně stačit nebude. Dnes už stále více lidí velmi dobře vědí, že mají právo požadovat odpovídající odškodné.

Číst celé...


Prošlá STK může vyjít i na miliony

1. březen

Koupit si auto není jen tak. S jeho provozem souvisí řada povinností, jejichž cílem je zajistit bezpečí na silnicích. Z tohoto důvodu musí mít každé vozidlo kromě povinného ručení platnou technickou kontrolu (STK). Ta je důkazem, že technický stav vozidla je v pořádku.

Číst celé...