Archiv 2017 - červenec

Kouříte? Za životní pojištění zaplatíte více

21. červenec

Mezinárodní den nekuřáků připadá na 31. května. Letos v tento den také začal v České republice platit protikuřácký zákon, o kterém se vedou diskuse již řadu let. Někteří jej hodnotí pozitivně, jiní na něm vidí příliš mnoho nedostatků. To nic nemění na tom, že kouření má na zdraví člověka prokazatelně špatný vliv. Bohužel negativně ovlivňuje i životní pojištění.

Číst celé...


Cestovní pojištění: Ochrání vás před následky teroristických útoků?

15. červenec

Je smutnou pravdou, že k teroristickým útoků dochází stále častěji i na území evropských států. Následky bývají katastrofální a končí vážnými zraněními a bohužel i úmrtími lidí, kteří se ve špatnou chvíli ocitli na špatném místě. Lze v takových případech uplatnit cestovní pojištění nebo je terorismus stále na seznamu výluk z pojištění?

Číst celé...


Pojištění internetových rizik: O co se jedná a kdo jej nabízí?

14. červenec

Svět internetu není bez hrozby. Lidem, a zejména příznivcům moderních technologií, náhle hrozí zneužití identity, podvody s platebními kartami či pomluvy na různých sociálních sítí a diskuzích. Od loňského roku si tato rizika může pojistit i běžný občan, a to u pojišťovny ČSOB.

Číst celé...


Jaké dopravní přestupky páchají čeští řidiči nejčastěji?

7. červenec

Každý rok na českých silnicích spáchají čeští řidiči stovky tisíc méně či více závažných dopravních přestupků a činů. Pouze pětinu z nich spáchají ženy-řidičky. Zbytek vcelku bez problému zvládá silnější pohlaví. Mezi nejčastější prohřešky patří již tradičně příliš vysoká rychlost, nedání přednosti v jízdě, telefonování za jízdy a jízdy bez bezpečnostního pásu.

Číst celé...


Povinné ručení a viník neznámý aneb kdo zaplatí škodu?

4. červenec

Povinné ručení je velmi užitečné pojištění vzhledem k vysokému množství nehod, ke kterým denně dochází. Díky povinnému ručení je poškozený viníkem (resp. jeho pojišťovnou) odškodněný rychle a především v odpovídající výši. Kdo však zaplatí škodu, u které není viník znám?

Číst celé...


Netradiční pojistky od tradičních pojišťoven

3. červenec

Pojištění majetku a domácnosti, životní pojištění či pojištění odpovědnosti patří mezi běžné pojistné produkty, nad kterými se nikdo nepozastaví. Proč také. Pojistit je ale možné i poněkud netradiční předmět jako luxusní šaty na soutěžích Miss, špičkové hudební nástroje, a dokonce i hřbitovní stavby. Halali pojišťovna je zase určená pouze myslivcům. Zdá se vám to málo kuriózní?

Číst celé...