Archiv 2017 - srpen

Nejlepší havarijní pojištění? Neřiďte se pouze cenou

30. srpen

Koupit si nové auto je jedna věc. Platit další nutné náklady už je druhá, daleko méně příjemná záležitost. Mezi takové náklady patří také pojištění vozidla. O povinném ručení se nepřemýšlí, to je dané zákonem. Na vážkách bývá řidič uvažující o havarijním pojištění. Rozhodovat se pouze podle ceny však není v tomto případě nejlepší volbou.

Číst celé...


Studijní pobyt v rámci programu Erasmus a cestovní pojištění

25. srpen

Program Erasmus je mezi studenty vysokých škol a vybraných vyšších odborných škol velmi oblíbený. Studentům umožňuje v rámci studia vycestovat za studiemi do zahraničí. Jedná o stipendium a studium v délce od 3 do 12 měsíců jim zaplatí jejich domovská škola. Jaké další výdaje jim hradí škola, a které by si měli v zájmu své bezpečnosti zaplatit sami?

Číst celé...


Jak postupovat při srážce se zvěří

20. srpen

Každý rok pojišťovny hlásí tisíce nehod způsobených srážkou se zvěří. Průměrná výše škody se pohybuje kolem 30-40 tisíc Kč, celková škoda zahrnující náklady na opravu vozidel a navrácení zvěře do přírody však převyšuje 4,5 miliony korun. Víte, jak střetu zabránit, případně jak správně postupovat, pokud ke střetu došlo?

Číst celé...


Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

10. srpen

Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

Číst celé...


Nejnebezpečnější zahraniční destinace

4. srpen

Stále více Čechů v sobě objevuje dobrodružného ducha a vyráží strávit dovolenou do exotičtějších destinací, než je naše rodná zem. Některé “pouze” slibují netradiční zážitky v podobě úchvatné přírody či odlišných kulturních zvyklostí, na některých místech však hrozí smrtelná nebezpečí. Podívejme se na země, kterým byste se měli rozhodně vyhnout.

Číst celé...


Podomní nabídka pojištění – podvodná praktika?

3. srpen

Nabídka produktů pomocí podomního prodeje se může zdát jako zastaralá praktika, nicméně i přes rozšířený zákaz se stále hojně využívá. Dle plošných statistik je podomní prodej v naprosté většině případů spojen se zamlčováním kompletních podmínek zřízení služby a přestože ne každá společnost musí být nutně podvodná, chování samotných prodejců v zájmu dodavatelů (neplést se samotným distributorem, viz. níže) je spojeno s nátlakem a mnohdy i podvodným jednáním.

Číst celé...