Cestovní pojištění do Bulharska

Cestovní pojištění Bulharsko

Bulharsko se nachází na Balkánském poloostrově na jihovýchodě Evropy a zabírá 110 990 km2. Nejbližšími sousedy jsou Rumunsko, Srbsko, Makedonie, Řecko a Turecko. Na východě je hranice tvořena Černým mořem. Bulharsko má velmi bohatou historii, kulturní dědictví i rozmanitou přírodu. Turistům má tedy rozhodně, co nabídnout.

Důležité informace před cestou

Na cestu do Bulharska potřebuje turista z České republiky pouze platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Vízum na cestu do Bulharska není nutný při pobytech, které nejsou delší než 3 měsíce. Očkování není povinně vyžadováno žádné.

Přírodní krásy a zajímavosti

Bulharsko je převážně hornatá země. Hory se nachází od centrální části země ze západu až na východ. Právě pro milovníky hor je Bulharsko zemí zaslíbenou. Leží zde masív Vitoša ve výšce 2 290 m.n.m. a na jihozápadě se zas nachází horský masiv, který díky nejvyšší hoře Bulharska Musala dosahuje úctyhodné výšky 2 925 m.n.m. Mezi další známá pohoří patří Pirin, Rodopy a na Stara Planina. K populárním zimním střediskům patří zejména Bansko v Prinu, Borovec v Rile a Pamporovo v Rodobech.

Na své si však přijdou i ti, kteří si oblíbili dovolené na plážích. V Bulharsku se totiž nachází také řada přímořských letovisek, které jsou mezi Čechy oblíbené již desítky let. K nejznámějším patří Zlaté písky, Slunečné pobřeží, Primorsko, Varna, Burgas, Sozopol, Albena a mnoho dalších.

Dalším lákadlem je hlavní město Sofie, které leží na západě Bulharska. Sofie je ekonomickým i kulturním centrem země a také se zde nachází řada významných historických památek.

O cestovním pojištění do Bulharska

Rozhodli jste se vycestovat na Bulharska? Nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění. Nikdo nechce automaticky počítat s nepříjemnou události, ale rozhodně je lepší na ní být přípraven.

Proč je cestovní pojištění důležité? Cestovní pojištění je určeno především pro krytí léčebných výloh v případě, stane-li se Vám na cestách úraz nebo onemocníte. Standardně bývá v základním balíčku pojištění zahrnuty náklady na:

 •  ošetření
 •  hospitalizaci
 •  nezbytné léky
 •  léčbu
 •  nutné převozy
 •  repatriaci
 •  převoz tělesných ostatků

Pojišťovny zpravidla nabízí několik variant cestovního pojištění, které se liší výší pojistných limitů a obvykle i rozsahem asistenčních služeb.

Součástí pojištění jsou vždy již zmiňované asistenční služby a také nabídka dalších připojištění:

 •  úrazové připojištění - trvalé následky úrazu, smrt úrazem, denní odškodné
 •  připojištění zavazadel - zničení, poškození či ztráta zavazadel
 •  připojištění odpovědnosti - odpovědnost za škody, které pojištěný způsobí třetím osobám na jejich majetku či na zdraví
 •  připojištění storna cesty -úhrada stornovacích poplatků cestovní kanceláři při stornu cesty
Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2