Cestovní pojištění v rámci České republiky

Cestovní pojištění v rámci České republiky

Proč si sjednat cestovní pojištění v rámci České republiky?

Vyrážíte na dovolenou v rámci Česka a nemáte sjednané cestovní pojištění? Potom Vás může dovolená v tuzemsku vyjít dráž než si myslíte. Ať už vyrážíte v zimě na hory nebo v létě na kolo nebo na vodu, měli byste mít na paměti, že Vaše běžné české zdravotní pojištění nekryje škody způsobené Vámi nebo Vašimi ratolestmi třetím osobám (tzv. pojištění odpovědnosti), ani následky způsobené úrazem (tzv. úrazové pojištění), nebo třeba ztrátu či poškození zavazadel (tzv. pojištění zavazadel). Proto je čím dál populárnější sjednat si cestovní pojištení v rámci České republiky.

Krytí odpovědnosti při nehodě na sjezdovce, na kole a dalších sportech (pojištění odpovědnosti za škodu)

Přecpané sjezdovky, chvíle nepozornosti a nepříjemnost je na světě. Na zimní dovolené je nejčastějším strašákem srážka na lyžích nebo snowboardu. Ať už způsobíme někomu škodu na majetku či zdraví může mít to mít pro nás nepříjemnou trestněprávní dohru (např. odpovědnost za trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti). V krajním případě může dokonce i zdravotní pojišťovna poškozeného vymáhat peníze, které musela vynaložit na platby za zdravotní péči.
Pro všechny tyto případy slouží pojištění odpovědnosti. Toto pojištění je samozřejmě součástí balíčku AXA Assistance cestovní pojištění ČR. Pro více informací klikněte ZDE.

Úraz při rekreaci na zimní dovolené (úrazové pojištění)

Pokud rádi trávíte tuzemskou dovolenou aktivně, není radno vyrážet na lyže nebo na kolo bez pojištění úrazu. Tzv “úrazovka” neboli odškodné za trvalý úraz kryje situace, kdy nám úraz z běžného života, způsobí dlouhodobé komplikace. Příklady těch z lehčí kategorie mohou být komplikované zlomeniny nebo jizvy způsobené pádem na lyžích, snowboardu nebo na kole. Těžké úrazy zahrnují jak např. poškození nebo ztráty končetin, tak události končící tragicky (úrazy s následkem smrti).

Běžné sporty včetně těch zimních jsou automaticky kryty bez navýšení základních sazeb pojistného. V případě lyžování nebo snowboardingu je nutné se pohybovat po vyznačených trasách.

Pokud chcete být krytí v případě úrazu v rámci profesionálního tréninku, samotného závodu nebo vystoupení, přijde Vám vhod si sjednat pojištění rizikových sportů. Jedná se v podstatě o rozšíření krytí úrazového pojištění a pojištění odpovědnosti.

Krádež lyží, krádež kola (pojištění zavazadel)

Také se pokaždé strachujete, že Vám z lyžárny nebo kolárny přes noc zmizí Vaše nové lyže nebo kolo. Nebo, že Vám z pokoje zmizí Váš laptop nebo tablet?
Právě pojištění zavazadel a věcí osobní potřeby nám poslouží k náhradě škody v případě ztráty nebo poškození věcí, které s sebou vezeme na cestu. Podmínkou pojistného plnění v případě krádeže je mít věci uložené v uzamčené místnosti.

Když potřebujete poradit na cestě (pojištění asistenčních služeb)

Toto pojištění zahrnuje turistické a lékařské informace nebo telefonickou pomoc v nouzi, v případě, že se v rámci tuzemského pobytu dostanete do krizové situace. Tím může být třeba, krádež peněženky, nebo mobilního telefonu.

Krytí storno poplatku z důvodu onemocnění (pojištění storna)

Většina z nás si dovolenou zamlouvá dopředu a často skládá tzv. nevratnou zálohu. Pokud cestujete s malými dětmi je velké riziko, že náhle onemocní a vy tak budete muset pobyt zrušit. Jestliže nechcete riskovat propadnutí rezervačního poplatku, je pojištění storna ideální volba.

Co Vám kryje tuzemská kartička pojišťovny?

Na závěr stojí za to podotknout, že pojištění léčebných výloh (tzn. hrazení Vaší léčby nebo ošetření) není součástí balíčku cestovního pojištění v ČR. Léčebné výlohy již máte kryty v rámci Vašeho zdravotního pojištění, které je platné nejen v ČR ale s výjimkami i na území celé EU.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2