Cestovní pojištění pro děti

Cestovní pojištění pro děti

Cestovní pojištění by nemělo chybět při žádné cestě do zahraničí. Dvojnásob to platí v případě cestování s malými dětmi. Je všeobecné známé, že děti jsou mnohem více zvídavější, aktivnější a nad možnými důsledky svých činů často vůbec nepřemýšlí. Děti jsou však náchylnější nejen k četným úrazům, ale i k nemocím.

Nejčastější úrazy a nemoci hrozící dětem na dovolených v zahraničí:

  •  odřeniny
  •  zlomeniny
  •  průjmová onemocnění
  •  spáleniny
  •  úpal
  •  úžeh
  •  vzteklina

Stačí uklouznutí u bazénu, na kameni či šlápnutí na pichlavého ježka a nepříjemný úraz je na světě. Střevní chřipky, průjmová onemocnění, spáleniny či úpaly mívají u děti závažnější průběh než u jejich dospělých rodičů. Veškeré nemoci i úrazy u dětí zpravidla vyžadují okamžitý lékařský zásah a ten v zahraničí není nikdy levný. Dovolená se tak snadno může i kvůli drobnému úrazu prodražit o několik desítek tisíc korun. Ne však s vhodně zvoleným cestovní pojištěním.

Cestovní pojištění pro děti se slevou i zadarmo

Pojišťovny s dětmi počítají dopředu a vždy mají připravené zajímavé nabídky. Za cestovní pojištění pro děti tak nikdy nezaplatíte plnou cenu. U dětí do 6 let je obvyklé, že jsou zahrnuty do pojištění rodičů a pojištění je tedy zcela zdarma. Pojištění pro děti do 18 let pak bývá nabízeno se slevou pohybující se kolem 50 procent.

Pojišťovny rovněž nabízí speciální rodinné balíčky za výhodné ceny, které zahrnují dva dospělé a jedno a více dětí. V rámci balíčku je možné sjednat základní pojištění i doplňkové připojištění. Samozřejmou součástí jsou asistenční služby.

Před podpisem smlouvy se nezapomeňte ujistit, že se cestovní pojištění pro děti vztahuje na zvolenou lokalitu a všechny plánované aktivity.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2