Cestovní pojištění do Dolomit

Cestovní pojištění na Dolomity

V severní Itálii se nachází několik masívů, které jsou známé pod názvem Dolomity. Dolomity jsou vyhledávanou horskou oblastí jak pro letní tak i pro zimní dovolené. Díky divoké kráse kolmých stěn, rozeklaných hřebenů, zelených luk i jezer lákají k návštěvě tisíce turistů ročně. A to zejména těch, které touží po aktivně strávené dovolené.

Kopce jsou plné turistických tras, které vyhledávají milovníci letní i zimní vysokohorské turistiku a zdejší skály vyhledávají také nadšení horolezci. Turisté mají na výběr mezi běžnými trasami, které zvládnou turisté od nejmladších po nejstarší. Pro aktivnější sportovce jsou určené speciální zajištěné trasy tzv. ferraty. Na své si přijdou také nadšení cyklisti. Zdejší cyklistické trasy jsou však vzhledem ke své náročnosti vhodné spíše pro zkušené sportovce. I méně zdatní si zde zajisté najdou jednodušší trasy v údolí hor.

Nejvíce turistů však Dolomity navštíví během zimních měsíců. Zdejší hory jsou totiž plné lyžařských středisek a sjezdovek různé náročnosti. Díky tomu, že se ve vyšších výškách nachází ledovce, je lyžování v některých oblastech možné téměř po celý rok.

Nejlevnější cestovní pojištění do Dolomit

Nejen aktivní dovolená sebou přináší zdravotní rizika. Menší úrazy či nemoci Vás mohou potkat kdekoliv a kdykoliv. Při trávení aktivní a sportovní dovolené jsou však rizika vyšší. A právě proto byste neměli zapomínat na cestovní pojištění, které Vám po celou dobu dovolené poskytne dostatečné finanční zajištění.

Cestovní pojištění obvykle kryje náklady na léčbu a ošetření včetně všech nutných nákladů, jako jsou léky, převozy či hospitalizace. Součástí bývají asistenční služby, které Vám v případě potřeby poskytnou radu a pomoc. Připojistit si také můžete svá zavazadla pro případ jejich ztráty, zničení či krádeže. Někteří také uvítají možnost připojistit si storno zájezdu. Aktuální nabídku cestovního pojištění najdete na www.epojisteni.cz.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2