Cestovní pojištění pro extrémní sporty

Cestovní pojištění pro extrémní sporty

Na přicházející zimu se těší zejména milovníci extrémních sportů. Právě oni by měli myslet na cestovní pojištění. Jim však nepostačí běžné cestovní pojištění, které kryje pouze běžné rekreační sporty (např. plavání, jízda na kole, turistika do 3 000 m.n.m., apod.). Extrémní sportovci si musí sjednat připojištění extrémních sportů.

Kdo nabízí pojištění extrémních sportů

V minulosti nabízely připojištění extrémních sportů jen některé pojišťovny. Dnes už je to většina a dokonce existují i pojišťovny, které se přímo zabývají pojištěním outdoorových aktivit. Připojištění extrémních sportů je logicky o něco dražší než běžné cestovní pojištění, je však třeba počítat s tím, že náklady zejména, co se týče transportů (zásah horské služby, vrtulník, apod.), bývají výrazně vyšší.

Jaké sporty jsou považovány za extrémní?

Pojišťovny se v názorech, který sport je již více rizikový, značně liší. Obvykle jsou však mezi extrémní sporty řazeny následující aktivity:

  •  zimní sporty - běžky mimo vyznačené cesty, snowboarding, freeride lyžování, akrobatické lyžování, skialpinismus
  •  turistika nad 3 000 m.n.m., horolezectví
  •  vodní sporty - canyoning, rafting, potápění do 30 metrů, sjezdy divoké vody
  •  cyklosport - bikecross, cyklocross, sjezd na horských kolech
  •  ostatní - bojové sporty, kitesurging, paraglading, bungee jumping

Které sporty nelze pojistit vůbec

Stále však existují aktivity, které pojišťovny odmítají pojistit. Sem patří např. potápění hlouběji než je 40 metrů, base jump, automobilové sporty a letecké sporty.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2