Cestovní pojištění Filipíny

Cestovní pojištění na Filipíny

Lákají Vás přírodní krasy typu vulkány, hory, národní párky a vodopády? Pak jsou pro Vás Filipíny správnou volbou. Tento ostrovní stát je tvořený více jak 7 000 ostrovy a ostrůvky ležícím v Tichém oceánu asi tisící kilometrů od Asie. K největším ostrovům patří Luzon, Samar, Mindanao, Palawan, Negros, Panay, Mindoro, Cebu, Bohol, Leyte a Masbate.

Důležité informace před cestou

Nejvhodnějším obdobím pro cestování na Filipíny je období sucha od podzimu do jara (listopad až duben). Nejméně vhodné jsou měsíce září a říjen, kdy vrcholí období dešťů.

Po občanech ČR nejsou vyžadována víza, pokud doba pobytu není delší než 21 dnů. Povinné není ani žádné očkování, ale doporučuje se očkování proti břišnímu tyfu a žloutence. Riziko malárie je na Filipínách malé a proto je profylaxe antimalariky na zvážení samotného cestovatele.

Přírodní krasy a zajímavosti

Filipíny se mohou pochlubit neskutečnými přírodními krásami. Tři čtvrtiny všech ostrovů tvoří hlavně vysočiny, nejvyšším vrcholem je sopka Apo, jejíž vrchol se nalézá ve výšce 2 954 m.n.m. Nížiny jsou pouze v říčních údolích a při pobřežích. Celkové se zde nachází na 50 sopek, z nichž řada je stále aktivní.

Průzračně čistá voda, korály a velké množství různých ryb přímo vybízí k potápění, krásná příroda naopak k cestování. Uniknout by Vám rozhodně neměli rýžové terasy a památky na nejdůležitějším ostrově Luzon, vstupní brána do pohoří Chocolate Hills a Cordillera Baquio na ostrově Bohol, dále potápění se žraloky u Malapascua či lodní vraky v zátoce Subic a mnoho jiných míst.

Upozornění na výbornou Filipínskou kuchyň je možná zbytečně, ale určitě je dobrou zprávu, že se jedná o nejméně pálivou kuchyň v jihovýchodní Asii. Nejvíce populární je zde rýže a těstoviny z rýžové mouky nebo sójových bobů a samozřejmě ryby a mořské plody. Jídlo je obvykle servírováno na banánové listu a jíst můžete i rukama.

O cestovním pojištění na Filipíny

Rozhodli jste se vycestovat na Filipíny? Nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění. Nikdo nechce automaticky počítat s nepříjemnou události, ale rozhodně je lepší na ní být přípraven.

Proč je cestovní pojištění důležité? Cestovní pojištění je určeno především pro krytí léčebných výloh v případě, stane-li se Vám na cestách úraz nebo onemocníte. Standardně bývá v základním balíčku pojištění zahrnuty náklady na:

 •  ošetření
 •  hospitalizaci
 •  léčbu
 •  výlohy na léky
 •  nezbytné převozy
 •  repatriaci
 •  převoz tělesných ostatků.

Pojišťovny zpravidla nabízí několik variant cestovního pojištění, které se liší výší pojistných limitů a obvykle i rozsahem asistenčních služeb.

Součástí pojištění jsou vždy již zmiňované asistenční služby a také nabídka dalších připojištění:

 •  úrazové připojištění - trvalé následky úrazu, smrt úrazem, denní odškodné
 •  připojištění zavazadel - zničení, poškození či ztráta zavazadel
 •  připojištění odpovědnosti - odpovědnost za škody, které pojištěný způsobí třetím osobám na jejich majetku či na zdraví
 •  připojištění storna cesty -úhrada stornovacích poplatků cestovní kanceláři při stornu cesty
Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2