Cestovní pojištění na Francie

Cestovní pojištění Francie

Tato populární evropská země patří k nejvíce vyhledávaným turistickým destinacím vůbec. Francie se nachází v západní části Evropy a její jižní břehy jsou omývány Středozemním mořem. Na východě a severu Francie je hranice tvořená Atlantickým oceánem. Francie je odjakživa centrem všech umělců, ať už se jedná o film, malířství, hudbu i pouliční umění.

Důležité informace před cestou

Protože je Francie členem Evropské unie, vystačí si český turista pouze s platným občanským průkazem. Očkování nejsou povinná žádná.

Přírodní krásy a zajímavosti

Francie je velmi rozmanitá země. Díky své rozloze i umístění zde najdete vysoké hory, půvabnou krajinu, malebná městečka a vesnice, ale i dynamická moderní velkoměsta. Kromě toho je Francie vyhlášenou zemí, co se týče vynikajícího vína a jídla. A která místa ve Francii by měl navštívit skutečně každý? Je to hlavní město Paříž, francouzské Alpy i Azurové pobřeží. Jelikož se Francie může pochlubit dlouhou a velmi bohatou historií, na své si zde přijdou také milovníci historických památek. Mezi významná místa proto patří města Remeš, Orleáns, Chartres, ostrov Mont-Saint-Michel, Avignon, údolí řeky Loiry s mnoha zámky a mnoho dalších neskutečně zajímavých míst.

Hlavní město Paříž je symbolem všech umělců, módních návrhářů i milenců. Symbolem hlavního města Paříž a v podstatě celé Francie je Eiffelova věž, která je celá vyrobená z oceli a měří 324 metrů. Postavena byla v letech 1887 až 1930 a jejím architektem byl Gustav Eifell, po němž je věž pojmenována.

Francie a zejména část Alp, která se na území Francie nachází, patří mezi hojně navštěvovaná zimní střediska. Zde si na své přijdou zejména milovníci zimních sportů a to od podzimu až do jara.

Proč cestovní pojištění do Francie?

Cestujete do Francie a přemýšlíte, zda se Vám vůbec vyplatí uzavírat si cestovní pojištění. V žádném případě s rozhodnutím neváhejte. Cestovní pojištění Vás vyjde na pouhých par set korun podle délky dovolené. Za těch pár korun ale získáte kvalitní finanční zajištění, pocit jistoty, asistenční služby a řadu dalších užitečných připojištění.

Je samozřejmě, že nikdo nechce přemýšlet nad možností nemoci či úrazu na vysněné dovolené, přesto je určitě lepší být připraven i na tuto možnost. A náklady na léčbu v cizině jsou velmi drahé. I menší zákroky se pohybují v desítkách tisících korun. Pokud se jedná o závažnější zákroky, pak se může jednat i milióny korun.

Pokud navíc na Bahamách plánujete provozování nějakého adrenalinovějšího sportu, pak je riziko vyšší a výběr vhodného pojištění ještě důležitější.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2