Cestovní pojištění do Indie

Cestovní pojištění do Indie

Indie leží v jižní Asii a patří k nejvíce lidnatým zemí na světě. Jejím nejbližšími sousedy jsou Bangladéš, Barma na východě, Čína, Bhútán a Nepál na severu a severovýchodě, Pákistán na severozápadě a jih je omýván Indickým oceánem. Jedná se o zemi kontrastů, plnou historických a kulturních památek a také neskutečně úchvatné přírody. Zde si na své přijdou velmi nároční turisté a cestovatelé, kteří se rádi seznamují s odlišnými kulturami.

Důležité informace před cestou

Český turista si při cestě do Indie vystačí s platným cestovním pasem (min. platnost 6 měsíců ode dne vstupu do Indie) a vízem, které je možné vyřídit v Praze na Indické ambasádě cca za 900 korun během jednoho týdne. Očkování není povinné žádné, ale je doporučeno očkování proti malárii, břišnímu tyfu, tetanu, žloutence typu A a B a vzteklině. Očkování je vhodné konzultovat s odborníky a to dle plánovaných tras Vaší cesty.

Přírodní krásy a zajímavosti

Indie - země jógy, Gándhího, posvátných krav, slonů a bengálských tygrů, Vás nepřestane na cestách překvapovat. Najdete zde velké množství kulturních a historických památek a také pestré přírodní krásy od písčitých pláží až po velehory Himaláje.

Hlavním městem je Dillí, které je moderním i historickým centrem Indie. Najdete zde řadu mešit, památníků a pevností, ale moderní město se všemi současnými vymoženostmi. V Ganze se nachází místo Varansí, které má údajnou moc osvobozovat od hříchů. Toto místo má pro hinduisty stejný význam jako Mekka pro muslimy. V Ladákhu a Zanskaru v Himalájích se zas nachází starodávné stezky a vysokohorské turistické stezky, které spojují budhistické osady a kláštery.

Dalším zajímavými místy jsou také pouštní město Jaisalmer, město na břehu řeky Jamuny Agra či městečko Fatephur Sikri, kde jsou unikátní architektonické památky z dob mughalské říše.

Proč cestovní pojištění do Indie?

Neuvažujte o tom, zda si cestovní pojištění uzavřít či ne. Přemýšlejte pouze nad tím, jaké cestovní pojištění si uzavřete. Myšlenky typu “nám se nic nemůže stát” zahoďte za hlavu a buďte připraveni na každou situaci, i tu nepříjemnou.

Dovolená v Indii není levnou záležitostí, ale cestovní pojištění ano. Pár dní dovolené Vás vyjde na pouhých pár stovek korun. Přitom ale získáte kvalitní pojistnou ochranu, ať že se Vám přihodí cokoliv. A věřte, že náklady na léčbu úrazu či nemoci stojí v zahraničí desítky až stovky tisící korun.

Kromě toho můžete na své dovolené využít asistenčních služeb, které Vám poradí či pomohou s nalezením odpovídající pomoci a ušetří Vám tím tak mnoho starostí.

Co Vám cestovní pojištění přinese za výhody?

  •  silného finančního partnera v případě nesnází
  •  úhradu náklady za léčbu až do výše pojistného limitu
  •  asistenční služby
  •  širokou nabídku připojištění
Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2