Cestovní pojištění Izreal

Cestovní pojištění do Izraele

Stát Izrael se nachází v jihozápadní Asii na Blízkém východě. Jeho nejbližším sousedy jsou Libanon na severu, Sýrie na severovýchodě, Jordánsko na východě a Egypt na jihozápadě. Izrael je jediným židovským státem na světě a většinu obyvatel (76 procent) proto tvoří právě Židé. Žijí zde také další etnické a náboženské menšiny. Izrael byl vyhlášený roku 1948 a od té doby neustále bojuje o své právo na existenci.

Důležité informace před cestou

Izrael má s Českou republikou podepsanou bezvízovou dohodu od roku 1996. Čeští turisté tedy mohou do Izraele cestovat pouze s platným cestovní pasem s minimální délkou platnosti šest měsíců. Délka pobytu však nesmí přesáhnout 90 dnů. Při příjezdu do Izraele je nutné vyplnit registrační karty. Před návštěvou je vhodné kontaktovat ambasádu a zjistit si aktuální informace o vízech.

Přírodní krásy a zajímavosti

Izrael neboli “Svatá země” je moderním státem, který nabízí řadu významných památek spojených se vznikem raných civilizací a náboženství jako je judaizmus, islám a křesťanství. Bohužel je tu však složitá bezpečnostní situace díky neustálým konfliktům s arabským světem, která může někdy pohyb po zemi značně znepříjemnit.

Středem země probíhá náhorní vápencová plošina, která se směrem k východu svažuje k Mrtvému moři a na západě ke Středozemnímu moři. Na jihu země se nachází poušť Negev. Hlavní město Jeruzalém je považováno za náboženské centrum všech křesťanů, židů a muslimů. Nachází se v něm významné náboženské památky, jako je Chrámová hora, Západní zeď, Skalní dóm, mešita Al-Aksá a či Svatý hrob. Staré město právem náleží do kulturního dědictví UNESCO. Druhým největším městem je Tel-Aviv, které je mnoha státy považováno za skutečného hlavní město Jeruzaléma. Tel-Aviv je moderní město, kde kromě památek najdete také pláže, kavárny, obchodní a zábavní centra.

K hojně navštěvovaným místům patří Betlém, místo Ježíšova narození, které leží na západním břehu Jordánu cca 10 km od Jeruzalému, či starobylé město Nazaret, kde Ježíš údajně vyrůstal. K dalším turistickým cílům patří Mrtvé moře mezi Izraelem a západním břehem Jordánu, které leží 420 pod hladinou moře, což z něj dělá nejníže položené místo na zemi. Patří také mezi nejslanější světová jezera.

Proč cestovní pojištění do Izraeli?

Cestujete do Izraele a přemýšlíte, zda se Vám vůbec vyplatí uzavírat si cestovní pojištění. V žádném případě s rozhodnutím neváhejte. Cestovní pojištění Vás vyjde na pouhých par set korun podle délky dovolené. Za těch pár korun ale získáte kvalitní finanční zajištění, pocit jistoty, asistenční služby a řadu dalších užitečných připojištění.

Je samozřejmě, že nikdo nechce přemýšlet nad možností nemoci či úrazu na vysněné dovolené, přesto je určitě lepší být připraven i na tuto možnost. A náklady na léčbu v cizině jsou velmi drahé. I menší zákroky se pohybují v desítkách tisících korun. Pokud se jedná o závažnější zákroky, pak se může jednat i milióny korun.

Pokud navíc v Izraeli plánujete provozování nějakého adrenalinovějšího sportu, pak je riziko vyšší a výběr vhodného pojištění ještě důležitější.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2