Cestovní pojištění do Japonska

Cestovní pojištění do Japonska

Císařský ostrovní stát Japonsko neboli “Země vycházejícího slunce” leží ve východní Asii. Korejský průliv jej odděluje od pobřeží Koreje na západě a Japonské moře zas od Severní Koreje a Ruska. Ostrovy Rjúkjú ohraničují Východočínské moře a sahají až k Tchaj-wanu.

Důležité informace před cestou

Japonsko má s Českou republikou uzavřenou bezvízovou dohodu. Čeští turisté tedy mohou do Japonska cestovat pouze s platným cestovní pasem s minimální délkou platnosti o dva měsíce delší, než je délka pobytu. Celková délka pobytu v Japonsku však nesmí přesáhnout 90 dnů. Před návštěvou je vhodné kontaktovat ambasádu a zjistit si aktuální informace o vízech. Očkování nejsou povinná žádná.

Přírodní krásy a zajímavosti

Japonsko je zemí zcela odlišné kultury. Má nesmírně zajímavou historii a ačkoliv patří mezi vyspělé západní země, dávné tradice její společnost ovlivňují dodnes. Japonsko je také synonymem technologických vymožeností a vědeckého pokroku.

Hlavním městem Japonska je Tokio, které je zároveň sídlem císaře. Tokio znamená Východní hlavní město a právě zde se nejvíce prolínají historické památky s moderními městskými prvky. Kromě císařského paláce se zde nachází vládní budovy a hospodářské a kulturní a dopravní centrum. Jedna třetina města je také tvořena horami a lesy. Nejjižnějí ze všech ostrovů leží Kjúšú. Tento třetí největší ostrov je považován za kolébku japonské civilizace. Další a největší Japonský ostrov Honšú je místem, kde se nachází aktivní vulkány v čele se sopkou Fudžisan, která sahá až do výšky 3 776 metrů nad mořem. Turisticky atraktivní je zejména horské měsečko Nikkó, kde se nachází svatyně a mauzoleum Nikkó Tóšógú, svatyně Futarasan a národní park Nikkó s velkým množstvím naučných stezek a s jedním z nejkrásnějších vodopádů na světě. Na nejvyšší vrchol Japonska horu sopečného původu Fudži je umožněný přístup díky šesti upraveným cestám. Ročně sem nahoru vystoupá na 200 000 lidí, především z řad cizinců.

O cestovním pojištění do Japonska

Japonsko je určitě krásným místem pro trávení dovolené. Při přípravě však nezapomeňte také na uzavření cestovního pojištění. S cestovním pojištěním se na své dovolené na Bahamách budete cítit bezpečněji a v případě nečekaných událostí se nemusíte obávat starostí a hlavně finančních obtížích s tím spojených.

V základním balíčku Vám cestovní pojištění poskytne finanční zajištění pro případy:

  •  náhlého onemocnění
  •  úrazu
  •  úmrtí

Dojde-li k nešťastné události, pojišťovna uhradí za pojištěného nezbytné náklady na léčbu včetně všech postupů, které s léčbou souvisí a to do výše pojistného limitu, který si pojištěný sjednal. Pojišťovny obvykle nabízí několik variant cestovního pojištění.

Základní balíček je samozřejmě možné rozšířit o další připojištění, kterými jsou nejčastěji:

  •  úrazové připojištění
  •  připojištění ztráty, poškození či zničení zavazadel
  •  připojištění odpovědnosti
  •  připojištění storna zájezdu
Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2