Cestovní pojištění do Kanady

Cestovní pojištění Kanada

Druhá největší země na světě Kanada se rozkládá na severu Ameriky. Její hranice tvoří Severní ledový oceán na severu, Atlantický oceán na východě, Tichý oceán na západě a Spojené státy americké na jihu a severozápadě. Původně byla tato nádherná země osídlena Eskymáky a Indiány. Dnes se jedná o vyspělou zemi, která disponuje přírodními a nerostnými zdroji.

Důležité informace před cestou

Na cestu do Kanady musí být český turista vybaven platným pasem, datovou schránkou se strojově čitelnou zónou a zpáteční letenkou. Od roku 2009 byla obnovená vízová povinnost. Kanadské vízum je možné vyřídit na ambasádě v Praze za poplatek cca 55 EUR. Před návštěvou je vhodné kontaktovat ambasádu a zjistit si aktuální informace o vízech. Očkování nejsou povinná ani doporučená žádná.

Přírodní krásy a zajímavosti

Kanada je zemí, která je velmi tolerantní ke všem svým obyvatelům, ať už se jedná o původní obyvatelstvo či přistěhovalce. Tato společenská a přátelská země láká turisty především na drsnou a divokou přírodu Skalistých hor, která je stále minimálně osídlená, ale i na moderní velkoměsta. Nachází se zde mnoho národních parků. Obrovské vzdálenosti, panenská příroda, nekonečné husté lesy, jezera a prérie tvoří tu pravou Kanadu. Kdo touží po dobrodružství, Kanada jej rozhodně nezklame.

Nejstarší a nejznámější národní park Banff byl založený v roce 1885 a nachází si uprostřed Skalistých hor (Rocky Mountains). Hlavními lákadly jsou jezera Louise a Moraine. K dalším významným národním parkům patří největší národní park Jasper, Nahanni s termálními prameny a čtyřmi velkými kaňony, Auyuittuq, kde žijí lední medvědi a polární lišky, a Quttinirpaaq, druhý nejseverněji položený národní park na světě.

Z velkoměst je to pak hlavní město Toronto, kde se odehrává každoroční filmový festival, Vancouver uprostřed hornaté přírody, finanční centrum a brána do Skalistých hor město Calgary s vyhlášenou zoo, Montreál či Québec, které je dodnes obehnané původními hradbami.

Proč cestovní pojištění do Kanady?

Cestovní pojištění je velmi důležité, ať už cestujete kamkoliv, tedy i do Kanady. Důvodem jsou velmi vysoké náklady na léčbu v zahraničí. Už jenom samotný úraz či nemoc jsou velmi nepříjemnou událostí. A finanční náklady se pohybují ve stech tisících. Například mozková mrtvice v USA vyjde na 1 500 000 korun, zlomenina nohou s nutnou operací ve stejné zemi stojí téměř 500 000. I menší zákroky se pohybují v desítkách tisících, a to i v zemích Evropské unie.

Přitom Vás ale cestovní pojištění přijde jen na pár desítek až stovek korun v závislosti na délce a místě pobytu. A pokud cestujete často, vyplatí se Vám roční cestovní pojištění. A to nemluvě o tom, máte-li rádi sportovní nebo dokonce adrenalinové dovolené. Pak je vhodně zvolené cestovní pojištění nutností.

Shrňme si hlavní výhody cestovního pojištění do několika bodů:

  •  finanční zajištění až do výše pojistného limitu v případě náhlého onemocnění či úrazu
  •  asistenční služby, které Vám kdykoliv pomůže se zprostředkováním pomoci nebo Vám poradí, jak se zachovat
  •  možnost dalších připojištění
Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2