Cestovní pojištění Kostarika

Cestovní pojištění na Kostariku

Na Panamské šiji mezi Panamou a Nikaraguou leží Kostarická republika, země s neskonale pestrou flórou a faunou. Téměř čtvrtinu území zabírají chráněná území a národní parky. Kostarika je ideální zemí pro milovníky nedotčené přírody. Pobřeží Kostariky je dlouhé přes tisíc kilometrů a přímo vybízí ke lenošení na pláži.

Důležité informace před cestou

S cestovním pasem si vystačí cestoval, který neplánuje pobyt na Kostarice delší více jak 90 dní. Je ale vhodné se o aktuálních podmínkách vstupu informovat vždy před plánovanou cestou.

Očkování není povinné žádné, ale doporučené je nechat se očkovat proti tetanu, malárii, žloutence A a B a břišnímu tyfu. Do určitých oblastí je doporučeno také očkování proti choleře a vzteklině.

Přírodní krásy a zajímavosti

Kostarika je považována za jedno z nejkrásnějších míst ve střední Americe, ačkoliv se jedná o poměrně malou zemi. Pro cestovatelé jezdícími za historickými památkami tato zemi moc není, zato milovníci přírodních krás si zde přijdou na své. Právě na Kostarice se nachází velké množství národních parků, ve kterých se nachází úchvatná příroda, sopky, jezera, jeskyně, vodopády, tropické deštné pralesy, divoké řeky, nížiny i hory, banánové plantáže i opuštěné pláže a samozřejmě průzračně čisté moře. Kromě přírody si na Kostarice můžete užít také nejrůznější sportovní aktivity i kulturní akce v podobě festivalů a slavností.

Co by Vám každopádně na Kostarice uniknout nemělo je návštěva aktivních sopek Poás a Irazú, národních parků La Amistad, Kokosový ostrov, národní mořský park Marino Las Baulas, želví muzeum v Tortuquero a nejkrásnější pláže Playa del Coco a Golfito.

O cestovním pojištění na Kostariku

Kostarika je určitě krásným místem pro trávení dovolené. Při přípravě však nezapomeňte také na uzavření cestovního pojištění. S cestovním pojištěním se na své dovolené na Kostarice bude cítit bezpečněji a v případě nečekaných událostí se nemusíte obávat starostí a hlavně finančních obtížích s tím spojených.

V základním balíčku Vám cestovní pojištění poskytne finanční zajištění pro případy:

  •  náhlého onemocnění
  •  úrazu
  •  úmrtí

Dojde-li k nešťastné události, pojišťovna uhradí za pojištěného nezbytné náklady na léčbu včetně všech postupů, které s léčbou souvisí a to do výše pojistného limitu, který si pojištěný sjednal. Pojišťovny obvykle nabízí několik variant cestovního pojištění.

Základní balíček je samozřejmě možné rozšířit o další připojištění, kterými jsou nejčastěji:

  •  úrazové připojištění
  •  připojištění ztráty, poškození či zničení zavazadel
  •  připojištění odpovědnosti
  •  připojištění storna zájezdu
Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2