Cestovní pojištění na Lesbos

Cestovní pojištění na Lesbos

Lesbos je řecký ostrov ležící v severovýchodní části Egejského moře, který má vlastní typický charakter lehce odlišný od ostatních ostrovů. V podstatě se jedná o ostrov, který má svůj vlastní specifický svět, historii i kulturu. Lesbos si stále zakládá na tradičním způsobu života, který cestovní ruch a masová turistika dosud nenarušil.

Ostro Lesbos je spojován se jmény několika významných bájných postav i skutečných umělců. Žila zde například starořecká básnířka Sapfó, filozof Aristoteles, filozof a etik Epikúros a bajkař Ezop, jehož bajky jsou stále oblíbené. Podle pověstí byl ostrov také domovem bohyně umění Múzy.

Hlavním městem ostrova je město Mytylini, které je důkazem, že spojení evropské a orientální architektury bude mít vždy velké kouzlo. Z antických památek stojí za zmínku aquadukt v Morii a pevnost Molyvos. V západní části ostrova je možné spatřit kamenný les, což je skutečná geologická rarita, kterou je možné vidět pouze zde a ve Spojených státech amerických. Na několika místech se také nachází termální prameny s teplotou okolo 45 stupňů Celsia. Mezi nejznámější turistická letoviska patří Petra, Skala Kalloni a Anaxos.

Porovnání cestovního pojištění online na Lesbos

Cestování je vášeň mnoha lidí a Řecko je pro cestování a poznávání jako stvořené. Cestujte bezpečně s kvalitním cestovním pojištění od ePojisteni.cz. Díky cestovnímu pojištění bude mít kdykoliv a kdekoliv na světě zajištěnou odpovídající lékařskou péči, kterou uhradí pojišťovna až do výše pojistného limitu. Na našich stránkách si snadno porovnáte nabídky od různých pojišťoven. Vítěznou nabídku si ihned sjednáte online.

A na co se cestovní pojištění vztahuje? Cestovní pojištění zahrnuje úhradu léčebných výloh za nemoc či úraz. Patří sem nejen ošetření, ale také léky, zákroky, převozy, hospitalizace a v případě nutnosti i repatriace. Navíc si můžete vybrat z řady připojištění a svou pojistnou ochranu rozšířit například o pojištění úrazu, zavazadel či storna zájezdu.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2