Cestovní pojištění do Lisabonu

Cestovní pojištění do Lisabonu

Hlavním městem Portugalska je již od 13. století Lisabon, která je zároveň největším městem v zemi. Žije zde více než půl milionu obyvatel, ale s příměstskými částmi města je počet obyvatel ve skutečnosti mnohem vyšší. Lisabon má velmi bohatou historii, která sahá až do 12. století před Kristem a pamatuje vládu Římanů i vpád Vandalů a Maurů. Právě od Maurů převzali Portugalci tzv. kachličkové umění neboli azulejos, což je typický prvek u portugalské architektury.

Za nejkrásnější památku Lisabonu je považován klášter sv. Jeronýma z dob zámořských koloniálních výprav s nádhernými fasádami a cizokrajnými motivy. Nejstarší částí města je Alfami, která je oblíbená díky spleti malých a roztomilých uliček. Na každém rohu zde narazíte na restaurace a bary. Strážní věž a maják Torre de Belém ze 16. století stojí na ostrůvku Tejo a je považován za symbol města. Za návštěvu také stojí zřícenina hradu Sao Jge, která se tyčí na kopci nad městem.

Nejlevnější cestovní pojištění do Lisabonu

Lisabon je krásné přímořské evropské město, která stojí za návštěvu. Prohlédnout si místní památky a poznat tamější kulturu je stejně důležité jako být dobře pojištěný. Jak se říkán, neštěstí nechodí daleko, a i v civilizovaném městě Vás může potkat nemilé událost, na kterou je dobré být připravený.

Cestovní pojištění stojí pouze pár korun, a přitom Vám poskytne finanční jistotu ve chvílích, kdy je to potřeba. Stačí menší úraz či lehká nemoc a ošetření Vás vyjde i na tisíce korun. Ne však s cestovní pojištěním. Navíc si můžete připojistit také zavazadle či storno zájezdu. Na stránkách www.epojisteni.cz si snadno a hlavně rychle sjednáte cestovní pojištění online.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2