Cestovní pojištění do Maroka

Cestovní pojištění Maroko

Na nejzazším severozápadě Afrického kontinentu se nalézá Maroko. Jeho nejbližším sousedy jsou Alžírsko na východě, Západní Sahara na jihu a španělské enklávy Ceuta a Melilla na severu. Maroko je království, které svou nezávislost získalo teprve v roce 1956. Do této doby jej postupně ovládali Kartáginci, Římané, Arabové i Evropané. A díky tomu je nyní Maroko považováno za úchvatnou směsicí různých kultur, což z něho činí turisticky velmi zajímavé místo.

Důležité informace před cestou

Český turista si na cestě do Maroka vystačí s platným cestovním pasem. Podmínkou je však platnost nejméně šest měsíců ode dne vstupu na Marocké území. Vízum není nutné při pobytu, který není delší než 90 dnů. Před návštěvou je však vhodné si aktuální informace ověřit z důvodů případných změn. Očkování nejsou povinná žádná.

Přírodní krásy a zajímavosti

Evropané vnímají Maroko jako zemi z pohádek tisíce a jedné noci. I přes směsici několika kultur zde převládá Islám a jeho tradiční kultura. V Maroku se nachází krásné pláže, půvabná města plná pamětihodností, rušných bazarů a trhů, ale také úchvatná příroda v podobě Saharské pouště či pohoří Atlas.

Největším marockým městem je Casablanca, které je považováno za moderní přístavní město. Najdete zde moderní obchodní centra plná značkové módy, moderní stavby i budovy z koloniálních doby. V Casablance se nachází mešita Hassana, kterou mohou navštívit i lidé bez islámské víry. Mezi další zajímavé a hojně navštěvované města patří také přístav Al Džadída, kde se nachází zachovala portugalská pevnost a vodojem Citerne Portugaise z roku 1541, či Marakéš s velkým množstvím historických budov a pamětihodností. Centrum je tvořeno historickým opevněným městem Medinou, či město Fés z roku 789, které patří k nejlépe zachovalým městům arabského světa. Centrum města patří ke kuturnímu dědictví UNESCO.

V centru země se nalézá zelená oáza Majorelle, neskutečně nádherné místo, které však většina turistů nezná. V oáze panuje neskutečný klid a pohoda, které přímo vybízí k odpočinku a meditacím. Stejně úchvatnými místy jsou písečné duny Erg Zenar či palmárie datlovníků a fíkovníků Tinerhir.

O cestovním pojištění do Maroka

Dovolenou v Maroku si určitě chcete patřičně užít. A právě proto si nezapomeňte uzavřít cestovní pojištění. Cestovní pojištění není drahou záležitostí a pár dní Vás vyjde doslova na pár korun. Přitom Vám ale na Vaší dovolené poskytne finanční jistotu pro nečekané případy jako je nemoc či úraz.

Cestovní pojištění pokryje veškeré náklady, které jsou spojeny s nezbytnou léčbou onemocnění či úrazu. V základu se jedná o náklady za:

  •  ošetření
  •  hospitalizaci
  •  nezbytné léky
  •  léčbu
  •  nutné převozy
  •  repatriaci
  •  převoz tělesných ostatků

To však není vše. Vybírat si můžete z několika variant pojistných limitů a zároveň si k základnímu baličku můžete sjednat další připojištění. Mezi nejvíce využívané patři připojištění úrazu, připojištění ztráty zavazadel, připojištění odpovědnosti a také připojištění storna zájezdu.

Kromě toho jsou součástí pojištění také asistenční služby, které Vám poskytnou pomoc či radu vždy, když potřebujete.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2