Cestovní pojištění do Mexika

Cestovní pojištění Mexiko ePojisteni.cz

Spojené státy mexické leží ve střední Americe, které sousedí se Spojeným státy americkým na severu a Guatemalou a Belize na jihu. Součástí Mexika je také několik ostrovů v Tichém oceánu a na východě podél pobřeží Mexického zálivu a Karibského moře. Tato divoká a nespoutaná země turistům nabízí nespočet pamětihodností, tyrkysové pláže, exotiku, ostrou kuchyni i rušný noční život.

Důležité informace před cestou

Český turista si na cestě do Mexika vystačí s platným cestovním pasem. Podmínkou je však platnost nejméně šest měsíců ode dne vstupu na Mexické území. Vízum není nutné při pobytu, který není delší než 90 dnů. Před návštěvou je však vhodné si aktuální informace ověřit z důvodů případných změn. Očkování nejsou povinná žádná.

Přírodní krásy a zajímavosti

Mexiko je známě především díky monumentálním památkám z dob mayské a aztécké civilizace, které jsou rozsetá po celém území. Zároveň se Mexiko pyšní písčitým pobřežím, teplým mořem a také vysokým horami Kordillery.

Mezi nejvýznamnější místa patří hlavní město Ciudad de México známé také jako Mexico City, které leží ve vnitrozemí cca ve výšce 2 000 metrů nad mořem. V současnosti zde žije neuvěřitelných 28 miliónů lidí. Oblíbeným turistickým cílem ve městě je druhé největší náměstí na světě Zócalo, Národní palác, Metropolitní katedrála, chrám panny Marie Guadalupské, kam se vejde až 10 000 věřících. Přibližně 50 kilometrů od města se nachází proslulá městská civilizace Teotihuacan s největšími jihoamerickými pyramidami. Pyramida Slunce byla postavena již ve 2. století našeho letopočtu. Na Yucatánu, mexickém poloostrově se zas nachází Chichen Itzá z dob mayské civilizace. Patří k sedmi divům světa. Hlavní pamětihodností je pyramida El Castillo, v jejímž jádru se nachází menší pyramida.

Slavné přímořské letovisko Acapulco leží na tichomořském pobřeží a patří k moderním oblastem Mexika. Najdete zde přeplněné pláže, bary, restaurace a obchody. Chcete-li si užít romantickou dovolenou se svou drahou polovičkou, dejte přednost plážím u města Tulúm, které je oblíbené díky romantickému a klidnému prostředí.

O cestovním pojištění do Mexika

Rozhodli jste se vycestovat do Mexika? Nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění. Nikdo nechce automaticky počítat s nepříjemnou události, ale rozhodně je lepší na ní být přípraven.

Proč je cestovní pojištění důležité? Cestovní pojištění je určeno především pro krytí léčebných výloh v případě, stane-li se Vám na cestách úraz nebo onemocníte. Standardně bývá v základním balíčku pojištění zahrnuty náklady na:

 •  ošetření
 •  hospitalizaci
 •  léčbu
 •  výlohy na léky
 •  nezbytné převozy
 •  repatriaci
 •  převoz tělesných ostatků.

Pojišťovny zpravidla nabízí několik variant cestovního pojištění, které se liší výší pojistných limitů a obvykle i rozsahem asistenčních služeb.

Součástí pojištění jsou vždy již zmiňované asistenční služby a také nabídka dalších připojištění:

 •  úrazové připojištění - trvalé následky úrazu, smrt úrazem, denní odškodné
 •  připojištění zavazadel - zničení, poškození či ztráta zavazadel
 •  připojištění odpovědnosti - odpovědnost za škody, které pojištěný způsobí třetím osobám na jejich majetku či na zdraví
 •  připojištění storna cesty -úhrada stornovacích poplatků cestovní kanceláři při stornu cesty
Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2