Cestovní pojištění na hory

Cestovní pojištění na hory

Pomalu se blíží zima a s ní oblíbené zimní sporty jako lyžování, snowboarding, běžkování, skialpinismus a další. Dříve, než se však vydáte za zimními radovánkami do zahraničí, nezapomeňte myslet také na své zdraví a bezpečí, a sjednejte si kvalitní cestovní pojištění.

Cestovní pojištění Vás přijde na pár set korun, náklady na léčbu však i na stovky tisíc korun.

Se zimními sporty jsou bohužel spojené i časté úrazy. Samotný úraz je velmi nepříjemný a k tomu Vás léčba v zahraničí může vyjít na desítky ale i stovky a miliony korun. A přitom se cena cestovního pojištění dle délky dovolené pohybuje jen v desítkách korun.

Pokud jedete do zemí Evropského Unie, nespoléhejte se na Evropský zdravotní průkaz. I když s ním máte zaručenou zdravotní péči, nelze ji uplatnit ve všech zdravotních zařízení, a navíc se toto pojištění nevztahuje na některé úkony. A to platí zejména pro rizikové zimní sporty. V takovém případě je lepší zvolit pojištění, které se přímo vztahuje na pojištění zimních sportu, a pokud se věnujete skutečně adrenalinovým sportům, pak je třeba si uzavřít speciální pojištění.

Kolik stojí ošetření v zahraničí?

Pro Vaši představu se podívejme na ceny ošetření v cizině. Sami si jednoduše spočítáte, že cestovní pojištění vyjde levnější, než riskovat tisícové náklady za léčbu.

  •  Den v nemocnice (Francie, Itálie, Rakousko) - cca 15 až 20 000 Kč
  •  Zásah horské služby (svoz ze svahu a převoz do zdravotníckého zařízení) - cca 10 000 Kč
  •  Transport helikoptérou (Alpy) - 30 až 130 000 Kč dle délky
  •  Převoz do ČR - 20 až 40 000 Kč dle délky
  •  Zlomenina ramene a lokte (Rakousko) - cca 160 000 Kč
  •  Vykloubení ramene (Itálie) - cca 50 000 Kč

Chystáte se do zahraničí autem?

Ve spolupráci s AXA Assistance jsme pro Vás připravili cestovní pojištění Autem na hory, které kryje i nepříjemnosti spojené s cestou autem. Zahrnuje opravu vašeho vozu na místě, odtah do ČR v případě poruchy i nehody (včetně odvozu prostřednictvím TAXI do místa ubytování), náhradní dopravu a rozsáhlé asistenční služby. Součástí je samozřejmě i kvalitní cestovní pojištění s vysokými limity. Více zde.

Příklady pojištění na zimní sporty pro týdenní dovolenou v Rakousku pro 4člennou rodinu:

AXA poj.
Autem na hory
AXA poj.
balíček Excelent
AXA poj.
balíček Standard
Uniqa poj.
balíček Standard
Cena pojištění 1 512 Kč 1 032 Kč 538 Kč 664 Kč
Léčebné výlohy neomezeně neomezeně 5 000 000 Kč 5 000 000 Kč
Asistence (včetně transportu ze sjezdovky) neomezeně neomezeně 5 000 000 Kč 1 500 000 Kč
Odpovědnost za škodu 25 000 000 Kč 25 000 000 Kč 1 000 000 Kč 1 000 000 Kč
Pojištění zavazadel (včetně lyží) 40 000 Kč 40 000 Kč 20 000 Kč 15 000 Kč
Oprava vozidla nebo odtah do ČR ANO X X X
Oprava vozidla ANO X X X
Náhradní doprava ANO X X X

Ve spolupráci s AXA Assistance jsme pro Vás připravili prémiový produkt, který pokryje vše pro cestu autem na hory do Rakouska. Nejenom, že máte kryté léčebné výlohy, úraz včetně zimních sportů, odpovědnost za škodu a vaše lyže nebo snowboard. Navíc Vám zajistí odtah vozidla, opravu Vašeho vozidla a dokonce i zajistí náhradní dopravu, aby jste mohli pokračovat ve Vaší dovolené, zatímco kryje repatriaci nepojízdného vozidla zpátky do ČR. Takže Vaše vysněná dovolená nebude ohrožena.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2