Cestovní pojištění do Neapole

Cestovní pojištění do Neapole

Neapol leží ve stejnojmenném zálivu jihovýchodním směrem od Řím a je třetím největším městem v Itálii. Zároveň je také považováno za jedno z nejkrásnějších měst. Důvodem jsou panoramata, které vytvořila sopka Vesuv. Sopka Vesuv je vysoká 1 279 metrů nad mořem a je stále aktivní. Turisté, kteří vystoupají na její vrchol, mohou spatřit jemný kouř svědčící o její aktivitě a možnému nebezpečí výbuchu.

Díky rušnému přístavu a velkému množství památek je Neapol významným cestovním centrem. Historické jádro je dokonce zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. V Neapoli se nachází hodné církevních staveb a také hradů. Nejznámějším hradem je Castel Nuovo u náměstí Piazza Municipio. Na tomto náměstí se rovněž nachází neapolská radnice. Nad městem stojí hrad sv. Eliáše. Mezi další významné stavby patří Dóm San Gennaro, archeologické muzeum, operní síň, divadlo San Carlo či Galerie Umberto.

Nedaleko Neapole se nachází další významná památka - Pompeje, které v roce 79 byly zničeny výbuchem sopky Vesuv. Díky tomu však bylo město zachované ve výborném stavu, o čemž se každoročně přesvědčí 2,5 milionů návštěvníků, kteří Pompeje navštíví.

Nejlevnější cestovní pojištění do Neapole

Klidné a bezpečné cestování je snem každého turisty. Není však možné zabránit všem nepříjemným událostem, ke kterým na dovolené může dojít. Můžete se však pojistit a zajistit si tak dostatečné finanční zázemí u velké pojišťovny pro případy těchto nečekaných událostí. Cestovní pojištění by mělo být součástí každé dovolené, protože kryje ošetření i léčbu včetně všech nutných nákladů.

Platit léčbu v zahraničí z vlastní kapsy je neskutečně drahé a i běžné ošetření se pohybuje v řádu několik tisíc. Závažné případy potom vychází i na stovky tisíc korun. Přitom cestovní pojištění stojí pouze pár korun denně a náklady na dovolenou tak nijak výrazně nezvýší. Přesvědčte se sami na stránkách www.epojisteni.cz, které nabízí porovnání cestovního pojištění a sjednání pojištění online.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2