Cestovní pojištění pro důchodce

Cestovní pojištění pro seniory

Nejen mladí rádi cestují do zahraničí. Také čeští senioři se stále více vydávají na cesty a pro cestovní kanceláře jsou důležitou klientelou. A právě kvůli zvýšeným zdravotním rizikům by senioři neměli v žádném případě cestovat bez uzavřeného cestovního pojištění.

Změny klimatu jsou u seniorů nejčastější příčinou srdečního selhání, infarktu či mozkové příhody. Vyšetření lékařem a dostatečná zásoba léku by mělo být před každou cestou samozřejmostí. Vzhledem ke zdravotním rizikům, které s věkem bohužel narůstají, je však také třeba počítat s jinými měřítky u cestovního pojištění.

Cestovní pojištění pro seniory je nejvíce komplikováno zdravotním stavem a věkem. To sice nejsou důvody, proč přestat cestovat, může to však být komplikace při sjednávání pojištění. Zcela pojistit odmítají pojišťovny seniory, kteří jsou starší 70 let.

O to více zde platí, že je nutné si zjistit veškeré podmínky a výluky pojištění. Zejména pak, které zdravotní úkony jsou z cestovního pojištění hrazeny, a které nikoliv.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2