Cestovní pojištění do Rumunska

Cestovní pojištění Rumunsko

Převážně hornatá země Rumunsko leží na Balkánském ostrově v jihovýchodní Evropě. Nejbližším sousedy jsou Moldávie a Ukrajina na severovýchodě, Maďarsko na severozápadě, Srbsko na západě a Bulharsko na jihu. Východní hranice je tvořena Černým mořem. Rumunsko je země, které láká především milovníky přírody a zejména ty, kteří mají rádi nedotčenou přírodu.

Důležité informace před cestou

Rumunsko je moderní evropská země, která je stejně jako Česká republika členem Evropské unie. Na cestu do Rumunska si proto vystačíte pouze s platným občanským průkazem nebo cestovním pasem. Očkování povinné není.

Přírodní krásy a zajímavosti

Rumunsko, země legendárního Draculy, se pyšní velmi rozmanitou přírodou. Na jedné straně má moře, na druhé pak stepi, divoké hory a pohoří. Rumunský venkov si dodnes zachoval původní rustikální ráz, ale najdete zde také moderní města.

V Rumunsku si na své přijdou zejména milovníci vysokohorské turistiky. Téměř třetinu Rumunska tvoří pohoří Karpaty, který se táhne od severu území až na jihovýchod. Nejvyšší vrcholy dosahují výšek kolem 2 500 metrů a nejvyšší z nich Moldoveanu, ležící v nejvyšším pohoří rumunských hor Fagaras, má vrchol ve výšce 2 544 m. n. m. Na západě se nachází rozsáhlé pohoří Apuseni, kde jsou k vidění četné krasové jevy, jeskyní systémy a propasti. K vyhledávaným místům patří jeskyně Scarisoara, Bohti či Focul Viu. Na jihovýchodě se pak nalézá pohoří Retezat, jehož část tvoří nejstarší rumunský národní park s velmi bohatou florou a faunou. Také se nachází cca 80 jezer s ledovcovým původem, z nichž největší je jezero Bucura.

To však zdaleka není vše. V této krásné zemi najdete také krásné pamětihodnosti v podobě klášterů a kostelů, z nichž velké množství zaštiťuje UNESCO.

Ačkoliv za hlavní stránku země je považována krásná příroda, je tu pár měst, které za návštěvu stojí také. Určitě sem patří hlavní město Bukurešť. Nachází se zde budova parlamentu, která je druhým největším domem na světě hned po Pentagonu. Za hezká města jsou považována Arad na hranicích s Maďarskem, Medias, Sighisoara s udržovaným historickým centrem, Hunedoara s majestátním gotickým hradem a mnoho dalších.

Proč cestovní pojištění do Rumunska?

Cestujete do Rumunska a přemýšlíte, zda se Vám vůbec vyplatí uzavírat si cestovní pojištění. V žádném případě s rozhodnutím neváhejte. Cestovní pojištění Vás vyjde na pouhých par set korun podle délky dovolené. Za těch pár korun ale získáte kvalitní finanční zajištění, pocit jistoty, asistenční služby a řadu dalších užitečných připojištění.

Je samozřejmě, že nikdo nechce přemýšlet nad možností nemoci či úrazu na vysněné dovolené, přesto je určitě lepší být připraven i na tuto možnost. A náklady na léčbu v cizině jsou velmi drahé. I menší zákroky se pohybují v desítkách tisících korun. Pokud se jedná o závažnější zákroky, pak se může jednat i milióny korun.

Pokud navíc na Bahamách plánujete provozování nějakého adrenalinovějšího sportu, pak je riziko vyšší a výběr vhodného pojištění ještě důležitější.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2